Kırşehir “Kara Mustafa”sını kaybetti

Kırşehir “Kara Mustafa”sını kaybetti

21.05.2015

Kırşehir “Kara Mustafa”sını kaybetti   1963 ve 1969 yıllarında Çiçekdağı’nda iki dönem Belediye Başkanı seçilen ve 1969-1977 yıllarında (14. Ve 15. Dönem) iki dönem de Kırşehir milletvekili olan Mustafa Aksoy, çok sevdiği ve severek hizmet ettiği, Çiçekdağı ilçemizde toprağa verildi. Sevdalısı olduğu topraklarda yatmayı seçerek; Kırşehir sevdalısı bir politikacı olduğunu gösterdi. Gençlik yıllarından itibaren Devrimci […]

Kırşehir “Kara Mustafa”sını kaybetti

 

1963 ve 1969 yıllarında Çiçekdağı’nda iki dönem Belediye Başkanı seçilen ve 1969-1977 yıllarında (14. Ve 15. Dönem) iki dönem de Kırşehir milletvekili olan Mustafa Aksoy, çok sevdiği ve severek hizmet ettiği, Çiçekdağı ilçemizde toprağa verildi. Sevdalısı olduğu topraklarda yatmayı seçerek; Kırşehir sevdalısı bir politikacı olduğunu gösterdi.

Gençlik yıllarından itibaren Devrimci mücadele içinde yer almış bir insan.

Belediye Başkanı seçildiğinde en genç siyasetçilerden biriydi. Önce Çiçekdağı’na, daha sonrada Kırşehir’e hizmette siyasi ayrım gözetmeden, köylerde, mahallelerde sorunları gördüğü andan itibaren, bu sorunlar çözülünceye kadar, işi takip eder, çözülse de, çözülmese de ilgili Köye, mahalleye ya da resmi kurumlara bilgi vererek sorumluluk duyan siyasetçiydi.

CHP Genel Başkanlarında Bülent Ecevit, nasıl ki; Türkiye’nin “Karaoğlanı” olmuşsa; Mustafa Aksoy’da Kırşehir’in “Kara Mustafa”sı olmuştur.

Kırşehir çok değerli bir sevdalısını, siyasetçisini, “Kara Mustafa”sını kaybetti. Öksüz kaldık. Rahat uyu “Kara Mustafa” Senin hizmette sınır tanımadığın Köylerden, kasabalardan ve de ilçelerden insanlarımız senin arkandan gözyaşı döktü. Yaptığın hizmetlerle seni andılar. Ankara’ya gelen her bir Kırşehirli’nin siyasi görüşüne bakmadan misafir edişini konuştu. Meclis koridorlarında seni gören her Kırşehirli gönül rahatlığı ile sana koşar ve derdini nasıl anlattıklarını konuştular.

TBMM’de karşılaştığın bir Kırşehirli’ye adıyla seslenişini, yemek geçirmeden, çay içirmeden bırakmadığını konuştular.

İyilik yapanlar, iyilikleri ile anılırlar, sen de bunlardan biriydin. ” Kara Mustafa”

Kırşehir’in yiğit evladı, senin mekanın cennet olsun, seni hiç bir zaman unutmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partililer, Sosyal Demokratlar, Devrimciler ve tüm Kırşehirliler seni hiç unutmayacak.

Yerini hiç bir zaman dolduramadık, doldurmak için çok ama çok çalışmamız gerektiğini hiç unutmayacağız.

Kırşehir halkı seni hizmetlerinde anacak.

Kırşehir Halkının başı sağolsun.

Aksoy ailesine sabır, “Kara Mustafa”ya Allahtan rahmet diliyorum.

 

Yıldırım Kaya

kaya.yildirim@gmail.com

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .