Kırşehir iş dünyası siyasilerden destek bekliyor

Kırşehir iş dünyası siyasilerden destek bekliyor

28.09.2017

“Gülen Kırşehir yaratma hepimizin boynunun borcudur” diyen Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’in gelişimi için çağrıda bulundu…

Selahattin Ekicioğlu: “Siyasi güç mücadelesi gerekiyor ve projelere destek böyle oluyor. İktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasilerimize büyük görevler düşüyor”

KIRŞEHİR’DE sosyal sorumluluk anlayışı ile birçok projeyi uygulayan, ilimiz sanayisi ve ticaretinin gelişimi için de önemli projeleri hayata geçiren Ticaret ve Sanayi Odası, Kırşehir’in kazanacağı projelerin uygulanmasından siyasilerden destek bekliyor.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ekonomik, ticaret ve sanayinin gelişimi ile birlikte istihdam sağlayacak projeler için Kırşehir siyasilerinden destek beklediklerini dile getirdi.
Kırşehir’de ekonomiye katkı sunmanın yanı sıra çevreyi koruyacak olan Güdümlü Biyokitle Projesi ile Fuar ve İnovasyon Merkezi Projesi’nin 50 milyona yakın maliyeti olduğunu ve siyasi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Valiliği başta olmak üzere iktidar partisi Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın yanı sıra CHP ve MHP’den de destek olunmasını istedi.

“SİYASİLERİN ÇOK ÖNEMLİ KATKILARINI BEKLİYORUZ”

Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, Kırşehir’in gelişimi noktasında kalıcı olan projelerin hayata geçirilmesinde siyasilerin desteğinin yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi’nin de işbirliğinin önemine vurgulayan Selahattin Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Projelerin hayata geçmesi için ekibimizle çalışıyoruz. Avrupa Birliği, Bakanlık projeleri, sosyal sorumluluk projeleri çok yapıyoruz. Bu projelerde hiçbir sıkıntı yok. Çok güzel proje yaptığınız zaman onaylamada hiçbir sıkıntı yok. Yalnız büyük projelerde bizim toplam şuanda siyasi destek bekleyen 50 milyon lira civarında bir projemiz var. 35 milyon TL civarında Güdümlü Biyokitle Projemiz var. Evsel ve çevresel, katı ve hayvansal atıkların işleneceği proje ile hem çevreye duyarlılığımızı göstereceğiz, çevreyi kirletmeyeceğiz, hem de ekonomiye katkı sunacağız. İkinci projemiz Fuar ve İnovasyon Merkezi ve 15 milyon civarında maliyetli bir proje. Gerçekten Kırşehir’e ticari ve sosyal etkinlik açısından önemli katkılar sunacak bir projedir. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun için koşturacağız, proje üreteceğiz. Yalnız siyasilerin çok önemli katkılarını bekliyoruz. Çünkü projeler ne kadar güzel proje olursa olsun siyasi ağırlığınız da etken oluyor. Örneğin Kayseri’nin siyasi ağırlığı bizden iyiyse bizim projemizden de puanı düşükse maalesef Kayseri’nin projesi daha ön plana çıkabiliyor. Neden? Çünkü siyasi takip önemli, Ankara’da, Bakanlıkta siyasi güç mücadelesi gerekiyor ve projelere destek böyle oluyor. Bundan dolayı da iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasilerimize büyük görevler düşüyor.
“İZVAŞ, İzmir Enternasyonel Fuarı var. İzmir Belediyesi’nin kurduğu, yönettiği bir fuar alanı bu ve Ticaret Odası sadece organizasyonlar yapıyor. Gerçekten sadece İzmir’e değil, Manisa, Aydın, Denizli’de ekonomisine, sanayisine katkılar sunuyor. İzmir Belediyesi’nin de desteklediği ve 300 dönüm arazinin üzerine kurduğu bir fuar alanı bölge insanının kalkınmasını, istihdamının artmasını sağlıyor. Biz de belediyelerimizden, siyasilerimizden destek bekliyoruz. Örneğin Ankara’da Fuar ve Kongre Merkezi yapılıyor. Bunu kim yapıyor Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Ticaret Odası ortak yapıyor. Biz siyasilere şunu söylüyoruz.

“PROJELER KIRŞEHİR’DE HAYAT BULSUN”

“Bu projeler Kırşehir’in kalıcı temel altyapıları olacak ve bu projeleri Kırşehir’e kazandırmak hepimizin boynunun borcudur. Eğer ki bu konuda ortak olmak, destek olmak isteyen varsa Kırşehir’e kazandırılsın istiyoruz, kim yaparsa yapsın diyoruz. Eğer ki Valiliğimiz için uygunsa Valimize özel olarak da söylüyoruz. Jeotermal A.Ş. üzerinden Valiliğe de devretmeye de hazırız. Üniversite ile sanayi işbirliğinde araştırma geliştirme merkezi olarak düşünülürse ekonomik olarak da binayı yapıp üniversitemize devretmek istiyoruz. Yeter ki bu projeler Kırşehir’de hayat bulsun, Kırşehir güzelleşsin, Kırşehir gelişsin diyoruz. Geliştikçe, altyapımız oluştukça insanlarımız mutlu oluyor. Mutluluklar da hepimizin yüzünün gülmesi demektir. Gülen Kırşehir yaratma hepimizin boynunun borcu diyoruz.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .