Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA Sözleşme imzaladı

Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA Sözleşme imzaladı

13.08.2018

Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA Sözleşme imzaladı Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan: “Uygulanacak bu projelerle birlikte 10 binden fazla vatandaşımıza doğrudan fayda sağlanacak, sonucunda ve uzun vadede ise Kırşehir kazanacak” Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA arasında, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hibe alan projeler için sözleşme imzalandı. Ahiler […]

Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA Sözleşme imzaladı

Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan: “Uygulanacak bu projelerle birlikte 10 binden fazla vatandaşımıza doğrudan fayda sağlanacak, sonucunda ve uzun vadede ise Kırşehir kazanacak”

Kırşehir İl Özel İdaresi ile AHİKA arasında, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hibe alan projeler için sözleşme imzalandı.
Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Nevşehir’deki merkez binasında gerçekleştirilen imza törenine, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve İmar ve Kentsel İyileştirme Şube Müdürü H. Ömer Sert katıldı.
2018 yılı başlarında Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından açılan “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nun kararı sonucu hibe almaya hak kazanan projeler açıklandı.
Değerlendirme sonucunda İl Özel İdare tarafından başvurulan 1 adet proje ve ortak olarak başvuruda bulunduğu 3 adet proje olmak üzere toplamda 4 proje de hibe almaya hak kazandı.
Ajans tarafından her bir projeye verilecek destek miktarı yaklaşık olarak 700.000,00 TL olmak üzere toplamda 2.791.592,94 TL’dir. 4 projenin başvuru sahipleri tarafından sağlanacak eş finansman desteğiyle birlikte toplam maliyeti ise 7.112.473,22 TL olarak belirlendi.
Kırşehir İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu “HAVZA’NIN CAN DAMARI” adlı proje ile Akpınar İlçesine bağlı Deveci, Pekmezci ve Köşker Köylerinin kanalizasyon suları Karaova Barajı’na dökülmekte olduğundan hem Baraj hem de Kızılırmak’ın kirliliğinin önüne geçilmesi için “Atıksu Arıtma Tesisi” kurulacak. Projenin toplam maliyeti 2.311.316,76 TL.
Kırşehir İl Özel İdaresi ile Mucur İlçe Özel İdaresi’nin başvuruda ortak olduğu “SUYUN HAKÇA PAYLAŞIMI” adlı proje ile Mucur İlçesine bağlı Karakuyu ve bu köye bağlı Rışvan Mahallesi, Devepınarı, Yörücek, Kızılağıl ve Büyükkayapa köylerine suyun herkesçe eşit kullanılması hedefi doğrultusunda su kollektör ve entegre su dağıtım pano sistemleri kurulması buna ilaveten Büyükkayapa köyünün yetersiz olan su ihtiyacını karşılamak amacıyla terfi hattı kurulması planlanmakta. Projenin toplam maliyeti 1.116.992,73 TL.
Kırşehir İl Özel İdaresi ile Çiçekdağı İlçe Özel İdaresi ile başvuruda ortak olduğu “YAŞAMIN KAYNAĞI” adlı proje ile Kırşehir Çiçekdağı İlçesi’ndeki Bozlarevci, Boğazevci, Kaleevci, Gölcük, Konurkale, Kabaklı ve Acı köylerinin (7 köyün) sağlıklı içme suyuna kavuşmalarının sağlanabilmesi için gerekli alt yapının oluşturulması amacıyla isale hattı projesinin hazırlanması planlanmakta. Projenin toplam maliyeti 2.754.039,81TL.
Kırşehir İl Özel İdaresi ile Kaman İlçe Özel İdaresi ile başvuruda ortak olduğu “BOZKIRA HAYAT” adlı proje ile Kırşehir İli Kaman İlçesi Kargın Yenice ve Yeniyapan Köylerinde asbestli borulardan yapılmış içme suyu hatları Polietilen ve PVC borularla yenilenecek. Projenin toplam maliyeti 930.123,92 TL.
Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, “Uygulanacak bu projelerle birlikte 10 binden fazla vatandaşımıza doğrudan fayda sağlanacak, sonucunda ve uzun vadede ise Kırşehir ilimiz kazanacaktır. Önümüzdeki haftalarda sonuçların resmi olarak kurumlara bildirilmesinin ardından sözleşmeler imzalanarak proje uygulama çalışmalarına başlanacaktır. Bu kapsamda söz konusu hizmetlerin Kırşehir halkına hayırlı olmasını dilerken, projemize destek sağlayan Ahiler Kalkınma Ajansına teşekkürlerimizi sunarız” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .