Kırşehir Huzurevi, 101 yaşlıya hizmet veriyor

Kırşehir Huzurevi, 101 yaşlıya hizmet veriyor

25.03.2015

TOPLUM olarak yaşlılara karşı saygıda kusur etmiyoruz, ancak günümüz yaşam koşullarının gereği olarak Huzurevi’nde kalan yaşlıların sayısı her geçen gün artıyor. 2001 yılında temeli atılan Kırşehir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nce inşaatı tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne devredilen ve 2008 yılı Ekim ayında 21. Ahilik Kültürü Haftası ve 44. Esnaf […]

sam_2848 copy

TOPLUM olarak yaşlılara karşı saygıda kusur etmiyoruz, ancak günümüz yaşam koşullarının gereği olarak Huzurevi’nde kalan yaşlıların sayısı her geçen gün artıyor.

2001 yılında temeli atılan Kırşehir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nce inşaatı tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne devredilen ve 2008 yılı Ekim ayında 21. Ahilik Kültürü Haftası ve 44. Esnaf Bayramı kutlamalarında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından açılışı gerçekleştirilen ve de 112 kişi kapasiteli Kırşehir Huzurevi’nde 101 yaşlı kalıyor.
Günümüzde eski zamanlarda olduğu gibi büyüklerimiz çocuk ve torunlarıyla aynı evde yaşamak yerine huzurevlerini tercih ederken, Kırşehir’de de Huzurevi’nde kapasite ihtiyaç her geçen gün artıyor.
5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, 112 yatak kapasiteli ve 64 odadan oluşan revir, mutfak, yemekhane, dinlenme alanları ve yürüme parkurunu kapsayan Kırşehir Huzurevi’nde şu anda 40’ı bayan, 61’i de erkek olmak üzere 101 yaşlı barınırken, ilimiz merkezi ile Mucur ilçesinde yeni Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapıldığı bildirildi.
60 yaş üstü kendine yetebilecek durumda olan ve Huzurevi’nde kalmak isteyenlerin müracaatlarını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yapabileceği bildirilirken, Kırşehir Merkez Bağbaşı Mahallesi’nde 80 kişilik Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Mucur ilçesinde ise yine 80 kişilik Huzurevi yapılıyor.
BU ARADA Kırşehir Huzurevi’nde ekonomik durumu el vermeyen yaşlılardan ücret alınmadığı belirtilirken, maaş alan yaşlılardan belli bir oranı alınıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .