“Kırşehir halkı Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadeleye büyük destek vermiştir”

“Kırşehir halkı Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadeleye büyük destek vermiştir”

23.12.2018

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan: “Kırşehir halkı Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadeleye büyük destek vermiştir” CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 24 Aralık Atatürk’ün Kırşehir’e geliş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kırşehir halkının Milli Mücadeleye vermiş olduğu tüm desteğin büyük bir gurur olduğunu belirten Milletvekili Metin İlhan, mesajında şunları söyledi: “24 Aralık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün […]

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan:
“Kırşehir halkı Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadeleye büyük destek vermiştir”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 24 Aralık Atatürk’ün Kırşehir’e geliş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kırşehir halkının Milli Mücadeleye vermiş olduğu tüm desteğin büyük bir gurur olduğunu belirten Milletvekili Metin İlhan, mesajında şunları söyledi:
“24 Aralık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 99. yıldönümüdür. Düşman işgali altındaki yurdumuzun dört bir yanını kuşatanlara karşı, Atatürk’ün kararlı ve planlı duruşu, Türk halkının azmi ve inancı birleşerek verilen mücadele neticesinde milletin bağımsızlığını kazanması sağlanmış, çağdaş bir Türk Devleti olmanın temelleri atılmıştır.
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında oluşan milli mücadele ruhunun bugün de aynı şekilde birlik-bütünlük içerisinde, kardeşlik, dayanışma duyguları ile sürdürülmesinin ve her daim bu beraberliğin korunmasının önemi büyüktür.
“Milli Mücadelenin Anadolu’nun merkezinden yürütüldüğü süreçte, Atatürk ile silah arkadaşlarına verdiği destek, vatan toprağının bütünlüğü için gösterdiği dayanışma ve mücadele azmi; Kırşehir halkının, gençlerinin de; üstün bir ruh ve inanca sahip olduğunu ortaya koymuştur. Genç, yaşlı, kadın, erkek; 7’den 70’e tüm halkın, ülke topraklarının bütünlüğünü sağlamak için ne koşullar altında mücadeleler verdiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında nelerin üstesinden gelindiğini, çağdaş ve geleceği aydınlık, medeni bir ülke yaratmanın büyük zaferler elde ederek nasıl başarı ile sonuçlandığını düşünecek olursak, geçmişte tüm ulusumuzun ve Kırşehir halkımızın milli beraberlik duyguları içerisinde olması bugün de ülkemizin geleceğine ışık tutacaktır.
“Kırşehir halkının milli mücadeleye vermiş olduğu tüm desteğin büyük bir gurur olduğunu ifade ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi ilimize gelişinin yıl dönümünde minnet, rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .