Kırşehir haftaya yağışlı başlayacak

Kırşehir haftaya yağışlı başlayacak

14.02.2015

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olacağı Kırşehir’de bugün ve yarın karla karışık yağmur ve kar bekleniyor…

YURTTA Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir’in kuzeyi, Kırklareli’nin kuzey kıyı kesimleri, Muğla, Ankara, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Karaman, Kırşehir ile Samsun, Trabzon, Hopa ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerinde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
İç Anadolu Bölgesi’nde parçalı çok bulutlu, Konya, Aksaray ve Karaman ile zamanla Ankara, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız da, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olacağını belirterek, bugün ve yarın karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiğini bildirdi.

METEOROLOJİ müdür copy
Yağışın yer yer 18 Şubat Çarşamba günü de etkili olması beklenirken, Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, “Yaptığımız son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemiz alçak basınç ve soğuk havanın etkisinde. Özellikle geçtiğimiz hafta ülkenin doğu ve batı kesimlerindeki yoğun kar yağışı ülkemizi terk etti. İlimiz Kırşehir ve çevresinde geçtiğimiz 3 gün içerisinde kar yağışı olmadı, ama karla karışık yağmur olarak 3 günde metrekareye 19 kilogram yağış düştü. Önümüzdeki günlerde Kırşehir ve çevresinde sıcaklık mevsim normalleri civarında seyredecek. Gündüz sıcaklıkları 5-6 derece, gece sıcaklıkları ise eksi 2-3 derece civarında seyredecek. Pazartesi ve Salı günü ilimiz Kırşehir ve çevresinde yine hafif karla karışık yağmur ve kar şeklinde süreceğini tahmin ediyoruz. Önümüzdeki 5 gün içerisinde sıcaklığın çok fazla artmayacağını, mevsim normalleri civarında stabil olarak seyredeceğini tahmin ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .