“Kırşehir gibi güzel bir ilde görev yapacak olmaktan mutluyum”

“Kırşehir gibi güzel bir ilde görev yapacak olmaktan mutluyum”

11.09.2018

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş: “Kırşehir gibi güzel bir ilde görev yapacak olmaktan mutluyum” Geçtiğimiz ay Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan 2018 yılı kararnamesi ile Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Kırşehir’e atanan Başsavcı Bilal Gümüş, Türkiye’nin en huzurlu  ve güzel bir kenti olan Kırşehir’de de görev yapacak olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. 2,5 yıldır Kırşehir […]

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş:

“Kırşehir gibi güzel bir ilde görev yapacak olmaktan mutluyum”

Geçtiğimiz ay Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan 2018 yılı kararnamesi ile Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Kırşehir’e atanan Başsavcı Bilal Gümüş, Türkiye’nin en huzurlu  ve güzel bir kenti olan Kırşehir’de de görev yapacak olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

2,5 yıldır Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütürken, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Hasan Bilgin’den boşalan göreve 4 yıldır Milas’ta Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Bilal Gümüş atandı.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir’e gelerek görevine başlayan 44 yaşında, evli iki çocuk babası olan Kırşehir’in yeni Cumhuriyet Başsavcısı  Bilal Gümüş’ü gazetemiz imtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu, gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü ve DHA Kırşehir Temsilcisi Salih Güner ile gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ziyaret etti.

Milas Cumhuriyet Başsavcısı iken son yayınlanan kararname ile Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Bilal Gümüş, “Kırşehir çok güzel bir il. Adli olarak çok huzurlu. Milas buradan, turizm ve tarım şehri olduğundan buraya göre çok yoğundu dolayı. Bir de köyleri çok dağınıktı.  Milas’a uğramadan Bodrum’a gidilmez o yüzden çok hareketliydi. Ancak Kırşehir’de Türkiye’nin en huzurlu ve güzel illerinden birisi. Böyle güzel bir ilde görev yapmak ve hizmet etmek benim için ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi.

Aslen Gaziantepli olan Başsavcı Gümüş, Kırşehir’i çok beğendiğini, çok sakin ve huzurlu bulduğunu, bunların yanı sıra eğitimdeki başarısına da hayran kaldığını ifade etti.  

Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner’in “Kırşehir’in en eski ilçesi olan Çiçekdağı ile Akçakent ilçeleri adli olarak Yerköy’e bağlı. Bu durum ilçe halkının tepkilerine neden oluyor. Sizlerin yeniden bu iki ilçemizdeki adli hizmetlerinin Kırşehir’e bağlanması yönünde bir girişiminiz ve çalışmanız olacak mı?” yönündeki soruya Başsavcısı Gümüş, konunun Adalet Bakanlığı ve HSK’nın yetkisinde olduğunu, bu ilçelerin adliyelerinin faaliyete geçmesi gerektiğini ifade etti ve “İşimiz vatandaşa hizmet etmek, inşallah elimizden geleni yapacağız” dedi.

Başsavcısı Bilal Gümüş, Kırşehir’de devam eden yeni cezaevinde çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini, bin takvim gününde tamamlanarak hizmete açılmasının planladığını sözlerine ekledi.

“Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak Başsavcı Bilal Gümüş’e bir kez daha çalışmalarında başarılar dileriz.  (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .