Kırşehir Fen Lisesi yine “maşallah” dedirtti

Kırşehir Fen Lisesi yine “maşallah” dedirtti

15.08.2017

LYS’ye giren 79 öğrenciden 44’ü tıp fakültelerine yerleşti…

Kırşehir’de Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, rekorlara doymuyor.
Geçtiğimiz yıl mezun ettiği 67 öğrenciden 33’ünü tıp fakültelerine yerleştirerek gündem olan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, bu yıl sınava katılan 79 öğrenciden ilk incelemelere göre 44 tanesini tıp fakültelerine yerleştirerek maşallah dedirtti.
Tıp fakülteleri dışında ilk 100’de yer alan Muhammet Musa Gezer, Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, yine ilk 100’de yer alan Helin Göktekin, Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’ne yerleşti.
Tıp Fakültesi dışında en çok tercih edilen bölüm diş hekimliği olurken, bazı öğrencilerin bu yıl yüksek puan almalarına rağmen tercih yapmadıkları dikkat çekti.
Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Müdiresi Nazlıhan Altaş, bu başarıda emeği geçen öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.
BU ARADA Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında kendi türünde YGS puan ortalamasında 33’üncü, LYS puan ortalamasında ise 45’inci olmuştu. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ise YGS puan ortalamasında 25’inci, LYS puan ortalamasında da 21’inci olmuştu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .