Kırşehir, et üretiminde marka haline geliyor

Kırşehir, et üretiminde marka haline geliyor

13.10.2017

KIRŞEHİR Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Kırşehir’in et üretiminde marka haline geldiğinin altını çizdi. Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul’da kalitesi nedeniyle tercih edilen Kırşehir etinin üretimi ve et kalitesinin daha da artırılması için çalışmaların devam edeceğini belirten İl Müdürü Kenan Şahin, “İlimiz et üretiminde marka olması, ürettiği karkas etin kalitesinin yüksek olmasından […]

KIRŞEHİR Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Kırşehir’in et üretiminde marka haline geldiğinin altını çizdi.
Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul’da kalitesi nedeniyle tercih edilen Kırşehir etinin üretimi ve et kalitesinin daha da artırılması için çalışmaların devam edeceğini belirten İl Müdürü Kenan Şahin, “İlimiz et üretiminde marka olması, ürettiği karkas etin kalitesinin yüksek olmasından dolayıdır. Üretilen karkas etin renk olarak tercih edilen pembe renkte olması, etlerin kasap reyonunda dayanıklılık süresinin uzun olması Kırşehir etinin tutulan, arzulanan, talep edilen et olmasını sağlamaktadır. İlimiz karkas etinin marka olmasının diğer bir nedeni de besicilerimizin besicilik yöntemlerine dayanmaktadır. Besicilerimiz 6-8 aylık çok genç yaştaki hayvanları besiye almakta, beside iken arpa ağırlıklı hammadde ile beslemektedir. Beside yemek artığı ya da malt posası, pancar posası gibi sanayi artıklarını hayvanlara vermemektedir. Besicilerimizin hayvanları kaliteli hammadde ile beslemeleri, genç hayvanları beslemeleri, genç yaşta iken kesime sevk etmeleri Kırşehir’imizde üretilen karkas etin ülkemizde tercih edilmesini sağlamaktadır” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .