KIRŞEHİR ESNAFI PAZARTESİ GÜNÜ KEPENK AÇIYOR…

KIRŞEHİR ESNAFI PAZARTESİ GÜNÜ KEPENK AÇIYOR…

30.05.2020

Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan kararlar çerçevesinde kapatılan pek çok işyeri Pazartesi’den itibaren yeniden işyerlerini açmaya başlayacak. Yaklaşık 2,5 aydır işyerlerini açamayan şehrimizdeki, restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler, […]

Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan kararlar çerçevesinde kapatılan pek çok işyeri Pazartesi’den itibaren yeniden işyerlerini açmaya başlayacak.
Yaklaşık 2,5 aydır işyerlerini açamayan şehrimizdeki, restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler, yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri 1 Haziran’dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak. Bu nedenle Kırşehir’deki Ahi esnafları da işyerlerinin temizliğini ve alınan kararlara göre dizayn etmek için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürürken, büyük sıkıntı içinde olduklarını ifade ettiler.
2,5 aydır işyerlerinin kapalı olması nedeniyle borçlarını ötelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Ahi Esnafları, hükümetin vergi, SGK, KDV gibi ödemelerini ötelediği için bu borçları da öyle ya da böyle ödemek zorunda olduklarını, bunun için de koronovirüsün tamamen bitmesini arzuladıklarını söylediler.
Bugünkü şartlar altında vatandaşların eskisi gibi gönül rahatlığı ile çarşı pazar dolaşıp alışveriş yapamayacaklarını düşündüklerini ifade eden Kırşehir’deki pek çok esnaf, “Alınan tedbirler nedeni ile salgının bulaşma ve ölüm oranlarının düştüğünü ve iyileşen sayısının arttığını görmek sevindirici. Yaklaşık üç aydır ticaret durdu, işyerleri kapalı kaldı. Bu nedenle esnaf ve sanatkârlar olarak mevcutlara ilave borçlarımızın büyük bir kısmını ötelemek zorunda kaldık. Esnaf ve sanatkârlar çalışanlarının ücretlerini, kiralarını, BAĞKUR, SGK primlerini, elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarının imkânlar çerçevesinde ödeyenler olduğu gibi bizim gibi ödeyemeyenler de oldu. İnşallah 1 Haziran’dan itibaren işlerimiz eskisi gibi olur ve bu sıkıntılı süreci kısa sürede atlatırız” dediler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .