Kırşehir eski milletvekili Mustafa Haykır, yangında mahsur kaldı

Kırşehir eski milletvekili Mustafa Haykır, yangında mahsur kaldı

02.10.2018

İSTANBUL Üsküdar’da oturan MHP Kırşehir eski milletvekili Mustafa Haykır, apartmanda çıkan yangında mahsur kaldı. 1995 seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olan ve parti barajı geçemediği için seçilemeyen Mustafa Haykır, 1995–1999–2003 yıllarında Milletvekili Adayı olarak siyasete atıldı. 21. Dönemde Kırşehir’i MHP’den TBMM’de temsil etti. Üsküdar Acıbadem Mahallesi, Kardeş Sokak’ta beş katlı bir apartmanın otoparkında henüz bilinmeyen bir […]

İSTANBUL Üsküdar’da oturan MHP Kırşehir eski milletvekili Mustafa Haykır, apartmanda çıkan yangında mahsur kaldı.
1995 seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olan ve parti barajı geçemediği için seçilemeyen Mustafa Haykır, 1995–1999–2003 yıllarında Milletvekili Adayı olarak siyasete atıldı. 21. Dönemde Kırşehir’i MHP’den TBMM’de temsil etti.
Üsküdar Acıbadem Mahallesi, Kardeş Sokak’ta beş katlı bir apartmanın otoparkında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının çıktığı apartmanda oturan MHP Kırşehir eski milletvekili Mustafa Haykır da dairesinde mahsur kaldı.
Gece 00.00 saatlerinde apartmanın otoparkından çıkan yangın kısa sürede tüm apartmanı sardı. Apartmanda bulunan vatandaşlar, kısa sürede tahliye edildi. Tahliye edilenler arasında birinci katta oturan Milliyetçi Hareket Partisi 21. dönem Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır çocukları ve torunları ile mahsur kaldı.
Mustafa Haykır, çocukları ve torunları itfaiye ekiplerinin kurduğu merdivenle tahliye edilirken, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
MUSTAFA HAYKIR KİMDİR?
Mollaosmanlar Sülalesinden olan dedesi Muharrem Bulut 1893’de Köse Yuvacık (Gelinpertek) Köyü’nden Kırşehir’e göç etti. 1951 yılında Kırşehir’in Merkez Saraycık Köyünde doğdu. Babası Ahmet, annesi Elif Hanımdır. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Kırşehir Lisesi’nden mezun oldu. 1975 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Makine Mühendisi olarak işe başladı.
1979 yılında askerliğini yedek subay olarak yaptı. Başbakanlık DPT (Devlet Planlama Teşkilatı), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanlığı yaptı. OYMAK Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1983’de kamu görevinden ayrılıp İstanbul’da özel sektörde çalışmaya başladı. Ticari faaliyetler üzerine çeşitli firmalar kurdu. 1995 seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı oldu parti barajı geçemediği için seçilemedi. 1995–1999–2003 yıllarında Milletvekili Adayı olarak siyasete atıldı. 21. Dönemde Kırşehir’i MHP’den TBMM’de temsil etti.
Mecliste KİT Sanayi ve Teknoloji, İleri Teknoloji Komisyonlarında görev aldı. Güney Afrika Dostluk Derneği Başkanlığı yaptı. Meclis Grup Yönetiminde bulundu. İstanbul KOBİDER Kurucu ve Genel Başkan Yardımcılığı, GİSİAD Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, GÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği, Aydınlar Ocağı Genel Başkanlığı ve Ahilik Araştırma ve Kültür Vakfı Kurucu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. BBP Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen Oymak San A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Gümüş Vadisi Grubu Baş Danışmanıdır. Evli ve 4 çocuk babası. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .