KIRŞEHİR ESKİ DEVLET HASTANESİ DE YIKILACAK

KIRŞEHİR ESKİ DEVLET HASTANESİ DE YIKILACAK

30.11.2017

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu açıkladı…

KIRŞEHİR’DE yıllarca Devlet Hastanesi olarak hizmet verdikten sonra ihtiyaca cevap veremediği için atıl durumda kalan ve halen Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak hizmet veren binanın 2018 yılının ilk aylarında yıkılacağı bildirildi.
Kırşehir İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eski Devlet Hastanesi’nin yıkılarak yerine modern bir 200 yataklı ek hastane binasının yapılacağını ifade etti.
300 yataklı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapasitesin ihtiyaca cevap veremediği ek 40 poliklinik binası yaptıklarını, ancak bazı yeni birimlerin açılabilmesi için 200 yataklı bir binaya ihtiyaç bulunduğunu belirten Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya’nın Sağlık bakanlığı nezdinde yürüttükleri çalışmalar sonucu bakanlıkça 200 yataklı bir hastane yapılmasına onay verdiğini kaydetti.
Proje aşamasında olan en az 200 yataklı ek hastane binasının tamamlanmasıyla Kırşehir’de hastaların daha güzel bir ortamda hizmet alacaklarını ve yeni birimlerin açılmasıyla başka illere gitmek zorunda kalmayacaklarını belirten İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, “Hastanemizin yeri yeterli olmadığı için bazı birimlerimi açamıyoruz. Milletvekillerimizin yoğun çabaları sonucu eski devlet hastanesine ek yapmaktan başka çaremiz kalmadı. Eski devlet hastanemizin yerine yapılacak 200 yataklı yeni hastane binası ile bugünkü mevcut hastanemizi alt geçitle bütünleştirmeyi düşünüyoruz. Devlet Hastanesi yanında genişletme şansımız olmayınca böyle bir proje uygulanacak. Hastanemizin içinde yoğun bakım gibi birçok bölüm olacak. Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri hem ana binamızda hem de yeni yapacağımızın hastanemizde iki yerde de staj yapabilecekler. Hastanemizin proje çalışmaları hızla devam ediyor. İhale aşamasına gelmesiyle birlikte önümüzdeki aylarda eski Devlet Hastanemizin yıkımına başlanacak” diye konuştu.
Öte yandan Kırşehirliler, 200 yataklı hastanenin Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında bulunan ve miadı dolan ağaçların kaldırılarak buraya yapılmasının daha doğru bir karar olacağını belirterek, bu konuyu Kırşehir il yöneticilerinin ve özellikle milletvekillerinin çok iyi değerlendirmelerini, yanlış bir yatırıma onay vermemeleri gerektiğini söylediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .