Kırşehir Erkek Öğretmen Okulu’nun 1972 mezunları 46 yıl sonra buluştu

Kırşehir Erkek Öğretmen Okulu’nun 1972 mezunları 46 yıl sonra buluştu

25.09.2018

Kırşehir Erkek Öğretmen Okulu 6/E sınıfından 1972 yılında mezun olanlar 46 yıl sonra Kırşehir’de bir araya gelerek, hasret giderdiler. Fatma Demirkalp önderliğinde yıllar sonra buluşan ve Yakup Parlak’ın ev sahipliğinde 22 Eylül Cumartesi günü Kırşehir Öğretmen Evi’nde biraraya gelen öğretmenler Şadi Ünal, Fatma Demirkalp Beyazit, Yakup Parlak, Cafer Şenel, Ekrem Çetinkaya, Sait Bayer, Veli Saldır, […]

Kırşehir Erkek Öğretmen Okulu 6/E sınıfından 1972 yılında mezun olanlar 46 yıl sonra Kırşehir’de bir araya gelerek, hasret giderdiler.
Fatma Demirkalp önderliğinde yıllar sonra buluşan ve Yakup Parlak’ın ev sahipliğinde 22 Eylül Cumartesi günü Kırşehir Öğretmen Evi’nde biraraya gelen öğretmenler Şadi Ünal, Fatma Demirkalp Beyazit, Yakup Parlak, Cafer Şenel, Ekrem Çetinkaya, Sait Bayer, Veli Saldır, Mahmut Ünlü, Sezai Yıldırım, Mahmut Hasta, Sariye Akalın, Bekir Erdoğan, Alim Hayran, Nazife Yazar, Salim Utku, Tekmile Çöklü, Ahmet Taşkıran, Şükran Yıldırım, Rüstem Öntaş, Arife Özbek Tanyeri ve Yusuf Dulkadir yıllar sonra bir araya gelerek buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.
3 yıl birlikte okuyan ve 46 yıl sonra Kırşehir Öğretmenevi’nde buluşup sohbet edip, çay içen 1972 mezunları bazılarının gözleri dolarken, çoğunun birbirlerini tanımakta güçlük çektikleri görüldü. Bazı arkadaşlarının vefat ettiklerini öğrenen öğretmenler, daha sonra Hılla Kütük Ev’e giderek burada birlikte öğle yemeği yediler.
1972 yılında Kırşehir Erkek Öğretmen Okulu’nun 6/E sınıfından mezun olan öğretmenler bundan sonra her yıl bir araya gelme sözü verirken, gelecek yıl aynı buluşmanın 20 Eylül 2019 tarihinde Nevşehir’in Avanos ilçesinde buluşma sözü verdiler, vedalaşıp Kırşehir’den dağıldılar. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .