Kırşehir, engellilere tanıtılacak

Kırşehir, engellilere tanıtılacak

01.08.2017

KIRŞEHİR’DE sayıları 3 bini bulan engelli vatandaşlar için geliştirilen proje ile birçok faaliyet gerçekleştirilecek. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ile sivil toplum kuruluşları arasındaki dayanışmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan “Kırşehir’i Sessiz Dünyalara Anlatıyoruz” projesi kabul edilirken, proje ile gerçekleştirilecek faaliyetler içinde Kırşehir’in engellilere tanıtımını sağlayacak belgesel çekimi de yer alıyor. Kırşehir İşitme Engelliler Spor Kulübü […]

KIRŞEHİR’DE sayıları 3 bini bulan engelli vatandaşlar için geliştirilen proje ile birçok faaliyet gerçekleştirilecek.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ile sivil toplum kuruluşları arasındaki dayanışmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan “Kırşehir’i Sessiz Dünyalara Anlatıyoruz” projesi kabul edilirken, proje ile gerçekleştirilecek faaliyetler içinde Kırşehir’in engellilere tanıtımını sağlayacak belgesel çekimi de yer alıyor.

Kırşehir İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği için Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında hazırlanan “Kırşehir’i Sessiz Dünyalara Anlatıyoruz” isimli proje kabul edildi.
Dernek Başkanı Recep Ekici, dernek Yöneticisi Ercan Poyraz ve dernek gönüllüsü Sefa Ali Arslan, Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’i ziyaret ederek yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.
Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, “Bu tür proje çalışmalarını her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Ulusal ve uluslararası proje ve hibe kaynaklarından sivil toplum kuruluşlarımızın faydalanabilmeleri için ARGE birimimiz göreve hazırdır” dedi.
Derneğin yöneticileri arasında yer alan ve Futbol Kulübü Sorumlusu olan, ayrıca Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan Ercan Poyraz’ın da desteği ve yardımlarıyla hazırlanan ve 40.000 TL bütçeli olan proje kapsamında “Kırşehir ilinin işitme engellilere tanıtımını yapacak belgeselin hazırlanması, Dernek üyeleri ve spor kulübü oyuncularının katılacağı kültürel Çanakkale-İstanbul gezisi, Spor kulübüne malzeme alınması, Görünürlük ve tanıtım” gibi faaliyetler yapılacak.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .