Kırşehir Emniyeti’nden Servislere sıkı denetim

Kırşehir Emniyeti’nden Servislere sıkı denetim

11.09.2019

Çocuklarımızın ve gençlerimizin korunması için okul çevreleri de yakın takibe alındı Kırşehir Emniyeti’nden Servislere sıkı denetim Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, 1 günlük denetimlerde 13 servis aracına 3 bin 55 liralık ceza kestiklerini açıkladı… İçişleri Bakanlığının talimatı ile 81 ildeki okul ve çevrelerinde 46 bin 796 personelin katılımıyla denetimler yapıldı. Kırşehir il genelinde 26 ekip […]

Çocuklarımızın ve gençlerimizin korunması için okul çevreleri de yakın takibe alındı

Kırşehir Emniyeti’nden Servislere sıkı denetim

Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, 1 günlük denetimlerde 13 servis aracına 3 bin 55 liralık ceza kestiklerini açıkladı…

İçişleri Bakanlığının talimatı ile 81 ildeki okul ve çevrelerinde 46 bin 796 personelin katılımıyla denetimler yapıldı. Kırşehir il genelinde 26 ekip ve 94 personelin katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde 13 servis aracına 3 bin 55 liralık ceza kesildiği açıklandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler, ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de eş zamanlı “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” yapıldı.
Ortaokul, lise ve üniversite çağındaki çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak, korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak amacıyla yapılan uygulamada, okul çevresinde bulunan umuma açık yerler ile okul servis araçları ve personeli denetlendi.
Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’ün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e verdiği bilgiye göre, Kırşehir il genelinde 26 ekip ve 94 personelin katılımıyla denetimler yapıldı. Denetimlerde 79 okul çevresi, 499 şahıs, 11 internet kafe, 5 playstation salonu, 31 kafe/kahvehane, 5 iddia bayii, 10 içkili yer, 57 tütün ürünü satan büfe, bakkal vb. 109 okul servis aracı, 2 diğer araç kontrol edildi.
Yapılan denetimler sonucu 10 okul servis aracına 75. Maddeden, 3 okul servis aracına 30/1-B maddesinden toplam 3 bin 55 lira para cezası kesildi. 2 diğer araca ise 36/3a maddesinde toplam 8 bin 72 lira para cezası kesildi.
Uygulamada okul çevresi ve öğrenci yurtlarına yakın alanlarda bulunan park ve bahçeler, metruk binalar, alkol, özellikle açık veya paket olarak tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları gibi umuma açık yer kontrol edildi.
Emniyet Müdürü Akyüz, Kırşehir’de sorunsuz bir eğitim ve öğretim yılı geçmesi için, çocukların okullarına sağlıklı ve güvenlik bir ortamda gidip gelmeleri için her türlü çalışmayı yapacaklarını ifade ederek, tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı diledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .