Kırşehir Emniyeti’nden “Emniyet Kemeri Kampanyası”

Kırşehir Emniyeti’nden “Emniyet Kemeri Kampanyası”

22.04.2015

Trafik kaza kayıpları en aza indirgenecek…

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası tanıtıldı.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, daire müdürleri, emniyet mensupları ile vatandaşlar katıldı.

STB_0587 copy
Vali Necati Şentürk, ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında her yıl binlerce kişinin hayatını kaybetmesinin üzüntü veren bir durum olduğunu söyledi ve trafikte tedbirli olmanın önemine değindi.
“Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası ile birlikte emniyet kemeri kullanmayı toplumun her kesimine aşılamak gerektiğini ifade eden Vali Necati Şentürk, “Bu kampanya, Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi ve Ahilik kültürünün merkezi olan Kırşehir’de, hayat kurtarma kampanyası olarak da tanımlanabilir. Çocuklarımıza ve gençlerimize bu konuyu iyi anlatabilirsek, bu vesileyle bir insanın hayatını kurtarabilirsek bütün insanlığa hizmet etmiş gibi oluruz. Nüfusun arttıkça araç sayısının da aynı oranda arttığı ülkemizde, bütün vatandaşlarımızı emniyet kemeri takmaya davet ediyorum” dedi.
İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül de, ilimizde 2014 yılı içerisinde toplam 935 trafik kazası meydana geldiğini ve ilimiz içinde emniyet kemeri kullanımının % 14, şehir dışı yollarda ise % 46 olduğunu söyledi.
Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri için gerekli olan tedbirleri almanın trafik birimlerinin temel görevi olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, “Bu kapsamda emniyet kemeri kampanyası, ilimizde sürücülerin emniyet kemeri takmalarını sağlamak ve emniyet kemeri takma oranını yükselterek trafik kazalarındaki kayıpları en aza indirmek amacıyla düzenlenmiştir” şeklinde konuştu.

1 copy
Program, kampanya ile ilgili afiş ve slogan yarışmasında dereceye girenlere Vali Necati Şentürk ve il protokolünün ödüllerini vermesinin ardından kampanya hakkında yapılan sunum ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .