Kırşehir Emniyet’inde yeni dönem

Kırşehir Emniyet’inde yeni dönem

06.03.2015

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde numaratör dönemi başladı…
Emniyet Genel Müdürlüğü’nce ülke genelinde başlatılan numaratör uygulaması kapsamında Kırşehir’deki çalışmalar tamamlandı…

KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nde numaratör uygulamasına geçildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce zamanı doğru kullanmak amacıyla ülke genelinde numaratör uygulamasına geçilmesini içeren 30 Aralık 2014 tarihli genelge doğrultusunda çalışma gerçekleştirildi.
Yetkililerden alınan bilgiye göre, birimlerin yönetim anlayışında zamanı doğru kullanma esasının benimsenmesi ve görevlerin yürütülmesinde vatandaşın gereksiz yere zaman kaybetmemesi için numaratör uygulamasının hayata geçirildiği belirtildi.
Yeni uygulama sayesinde, birimlere iş ve işlemler için gelen vatandaşın sorunlarının ayakta bekletilerek dinlenmeyeceğini vurgulayan yetkililer, şunları kaydetti:
“Polis merkezlerimizde vatandaşın bekleme sürelerini en aza indirmek için numaratör sistemine geçildi. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birimlerimizden memnun ayrılmaları için özellikle işlerin yoğun olduğu polis merkezi amirliklerimize numaratör sistemi konuldu. Vatandaşların sırasını oturarak bekleyebilmesi için gerekli çalışmalar yapıldı. İlimizde son üç ayda müşteki sıfatındaki 400 kişinin ev ya da iş yerinde ifadesi alındı. Artık bu işlemler, zamanın değeri ön planda tutularak polis merkezlerinde gerçekleştirilecek.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .