Kırşehir Emniyeti huzurlu eğitim için yoğun çaba harcıyor

Kırşehir Emniyeti huzurlu eğitim için yoğun çaba harcıyor

31.03.2018

  Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri il genelindeki tüm okullarda hem öğrencileri bilgilendiriyor, hem de okul önlerinde ve çevresinde denetimlerini sürdürüyor. Çocuk Şube Müdürlüğü’nce geçen yıl okul önlerinde yapılan tebligatlara ve uyarılar yapıldı. Okul dışından gelen ve öğrencileri rahatsız eden 271 kişi uyarıldı. 11 kişiye tekerrürden dolayı cezai işlem […]

 

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri il genelindeki tüm okullarda hem öğrencileri bilgilendiriyor, hem de okul önlerinde ve çevresinde denetimlerini sürdürüyor.
Çocuk Şube Müdürlüğü’nce geçen yıl okul önlerinde yapılan tebligatlara ve uyarılar yapıldı. Okul dışından gelen ve öğrencileri rahatsız eden 271 kişi uyarıldı. 11 kişiye tekerrürden dolayı cezai işlem yapılırken, bu şahıslardan 92’sinin yaşının kütük olması nedeniyle ailelerine teslim edildi.
İl genelinde bulunan liselere 342 kez, ortaokullara 149 kez, 169 da ilkokul ziyareti yaparak öğrencileri ve okul idarecilerine bilgilendirmeler yapıldı. Bu kapsamda okullardan gelen 47 sorun çözümlendi.
Yürütülen denetimlerde öğrenci ve ailelerinin güvenliğinin sağlanması hedeflenirken, okulların önünde ve çevresinde bulunan şüpheli araçlarda da arama yapıldı ve okul önlerinde şüpheli kişilerin kimlik kontrollerini gerçekleştirildi.
Ayrıca okul çevrelerinde bulunan iş yerleri ise polis tarafından yaşı küçük çocuklara yasaklı madde satılmaması konusunda uyarıldı.
Çocuk Şube Müdürlüğü’nce ayrıca şehrimizde bulunan internet cafelerde de denetim yaptı. İnternet cafeler 171 kez denetlenirken, 23’üne yaşı küçük çocuk bulundurmaktan tutanak tanzim edildi ve 7’sine cezai işlem yapıldı.
12 yaştan küçük çocuk bulunduran internet cafe sahiplerine 259 lira, 12 yaş altı bulunduranlara ise ceza miktarı Belediye Encümeni’nce verilen oranda ceza uygulandığını belirten yetkililer, ayrıca Kırşehir’de 93 oyun salonunu denetlediklerini, 11 oyun salonunu çeşitli nedenlerle uyardıklarını ve bunlardan da 4’üne cezai işlem uyguladıklarını ifade ettiler.
Ayrıca şehrimizde bali, çakmak gazı satan 35 bakkalın denetlendiğini , küçük yaştaki çocuklara sigara sattığı belirlenen 4 bakkala ceza uygulandığı, alkol ve tütün satan 32 tekel bayiyi denetlediklerini ve kurallara ve kanunlara uygun satış yapmadığı belirlenen 4 bakkala ceza işlem uygulandığı bildirildi.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nce oluşturulan dört kişilik ekip, binlerce öğrenci ve veliyi bilgilendirerek okulların güvenliğine katkı sağladı. Güvenlik kuralları, internet ve madde bağımlılığı seminerleri sayesinde okulların çevresindeki suç sayısında azalma yaşandı.
Okul çevrelerindeki suç unsurlarının azaltılması için harekete geçen Kırşehir Emniyeti özel bir ekip oluşturdu.
Bu arada Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir’in Türkiye’nin en huzurlu ve güvenli illerinin başında geldiğini, bunu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini belirterek, bu konuda Kırşehir halkından gelecek her türlü şikayet ve sorunları 155 Polis İmdat Telefonuna bildirmelerini istedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .