KIRŞEHİR EKİBİ HASTANELERİN MERKEZİNDE

KIRŞEHİR EKİBİ HASTANELERİN MERKEZİNDE

12.05.2016

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir’in sağlık alanındaki ihtiyaçlarını yakinen takip ettiklerini ve eksikliklerin bir an önce giderilmesi ve mevcut imkânların daha iyi standartlara getirilmesi için çalıştıklarını açıkladılar…

vekiller

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Alpaslan Kuş ve Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş ile birlikte Kırşehir’e alınacak tıbbi cihazlar ve atanacak doktorlar konusunda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nda önemli bir görüşme gerçekleştirdiler.
AHİ EVRAN’A YENİ DİYALİZ CİHAZLARI
Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir’in sağlık alanındaki ihtiyaçlarını yakinen takip ettiklerini ve eksikliklerin bir an önce giderilmesi ve mevcut imkânların daha iyi standartlara getirilmesi için çalıştıklarını bildirdiler.
Kırşehir’deki sağlık hizmetlerindeki kalitenin yükseltilmesi için her türlü çabayı harcadıklarını belirten Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları söylediler:
“Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki diyaliz cihazlarımızdan 6 tanesi 20.000 saatlik ömrünü tamamlamış durumda. Bu cihazlarımız yerine yenilerinin gönderilmesi hususunda görüşmeler gerçekleştirdik.
KAMAN’DA DİJİTAL RÖNTGEN DÖNEMİ
Ayrıca Kaman’da eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış bir röntgen cihazımız var. Bu cihazın yerine 100-150 bin liraya mal edeceğimiz bir dijital röntgen cihazı alıyoruz. İhale sürecini başlattık. Yakın zamanda günümüz teknolojisine uygun bir cihaza sahip olmuş olacağız.
KAMAN’A TOMOGRAFİ VE ENDOSKOPİ CİHAZI GİRİŞİMİ
Kaman’daki diğer iki ihtiyacımız ise Tomografi ve Endoskopi cihazları. Kaman Devlet Hastanesi’nde kullandığımız tomografi cihazımız ekonomik ömrünü tamamlamış ve bazı bakım ihtiyaçları hasıl olmuş durumda. Bu cihaz aynı zamanda eski teknolojiye sahip olduğu için bakımını yaptırmak yerine yeni teknolojiye sahip bir cihazın Kaman’a kazandırılması hususunda görüşmeler yaptık. Bu cihazın maliyetinin 400 ile 500 bin TL arasında olacağını tahmin ediyoruz.
“Kaman’a endoskopi cihazı verilmesi de gündemimizde yer alan diğer bir husus idi. Bilindiği üzere Kaman Devlet Hastanesi’nde özellikle mide hastalıklarında kullanılan endoskopi cihazı mevcut değil. Bu eksiklik dolayısıyla hastanemiz her gün en az 5 tane hastayı farklı yerlere sevk etmek zorunda kalıyor. Bu yıllık 1800 civarı hastanın sevk edilmesi anlamına geliyor. Bu konunun ivedilikle çözülüp Kaman’daki hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verilmesinin önemine ayrıca vurgu yaptık. Bu cihazın maliyetinin de 150 bin lira olacağı kanaatindeyiz.
KIRŞEHİR’E YENİ UZMAN DOKTORLAR
Ayrıca hastanelerimizin hangi branşlarda uzman doktor ihtiyacının olduğunun da farkındayız ve takibini yapıyoruz. Ahi Evran Hastanesi’ne atama döneminde Kadın Doğum, Endokrinoloji, Çocuk Cerrahi ve Yeni Doğan alanlarında uzmanların gönderilmesi hususunda gerekli istişarelerimizi yaptık. Kaman’a ise Kadın Doğum, Kardiyoloji, Üroloji, Çocuk, Biyokimya, Enfeksiyon, Fizik Tedavi ve Ortopedi alanlarında uzman doktorların kazandırılması gündemimiz de yer alan diğer önemli husus idi.
KIRŞEHİR’İN SAĞLIĞINA YAKIN MARKAJ
Kırşehir’in sağlık alanındaki ihtiyaçlarını yakinen takip ediyoruz. Eksikliklerin bir an önce giderilmesi ve mevcut imkânların daha iyi standartlara getirilmesi için çalışıyoruz. Kırşehir’in ihtiyaçlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .