Kırşehir Devlet Hastanesi’nde personelin rapor huzursuzluğu!

Kırşehir Devlet Hastanesi’nde personelin rapor huzursuzluğu!

06.04.2015

Mali İşler Daire Başkanı Serdar Duru’dan keyfi uygulama!

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yapan Serdar Duru’nun görevi dışında personelle ilgili konularla ilgilenmesi hastane çalışanları arasında huzursuzluklara neden oluyor.

Serdar Duru’nun hastanede görev yapan, doktor, hemşire, ebe, memur ve tüm çalışanların çeşitli sağlık problemleri nedeniyle aldıkları sağlık kurulu raporlarını kendi ilgi sahasına girmemesine rağmen raporları onaylamaması akıllara çeşitli soru işaretleri bırakıyor.
Raporları geçersiz sayan, hiçbir gerekçe göstermeden dikkate almadığını, hatta raporların izne çevrilmesi için hastane çalışanlarını zorladığı ve personeli hakem hastanesine göndermekle tehdit ettiği iddia ediliyor.
Mali İşler Daire Başkanı olarak Serdar Duru’nun bu uygulaması hastane çalışanları arasında huzursuzluklara neden olurken, bu konuda Hastane Genel Sekreteri ile Hastane Yöneticisi göreve davet edildi.
Serdar Duru’nun kendisinin doktor olmamasına rağmen, uzmanlık gerektiren böyle tıbbi bir kararı nasıl yok saymaya çalıştığı, kendi hastanesinde doktorların tıbbi kararlarını hangi kararla, hangi kriterle ve hangi yetki ile geri çevirdiği merak konusu.
Kırşehir’e atandığı ilk gün bir açıklama yapan “Ağlatanı ağlatırım” diyen Vali Necati Şentürk’ün bu konuda geniş kapsamlı bir araştırma yaparak gereğini yapması bekleniyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .