Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği süt toplama merkezi için ihale yapacak

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği süt toplama merkezi için ihale yapacak

17.12.2018

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin kuracağı Süt Toplama Merkezleri için ihale tarihini belirlendi. “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt” projesi ile binlerce projeyi geride bırakan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 18.12.2018 tarihinde büyük ölçekli mal alım ihalesi gerçekleştirecek. İlimizdeki süt hayvancılığının gelişmesine yönelik projeler üreten ve ürettiği projeleri hayata geçirmekteki gayret ve çabasıyla bilinen Kırşehir […]

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin kuracağı Süt Toplama Merkezleri için ihale tarihini belirlendi.
“Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt” projesi ile binlerce projeyi geride bırakan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 18.12.2018 tarihinde büyük ölçekli mal alım ihalesi gerçekleştirecek.
İlimizdeki süt hayvancılığının gelişmesine yönelik projeler üreten ve ürettiği projeleri hayata geçirmekteki gayret ve çabasıyla bilinen Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği sütünü pazara sunamayan üreticilerin derdine derman olmak için süt toplama merkezi kurmaya özen gösteriyor.
TANAP Sosyal Yatırımlar bünyesindeki destekleme programına “Üreticiden sofraya Kaliteli Süt” projesi ile katılarak yüzde 95 hibe kazanan birlik emeğinin karşılığı alıyor olması sadece birliğin değil bütün süt üreticilerinin yüzünü güldürüyor.
Çalışmalarıyla süt hayvancılığına ivme kazandıran Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bu projesi ile üretimin temelini oluşturan köylerimize kalıcı yatırımlar yaparak sütünü pazara sunamayan üreticilerin mağduriyetini gidermeyi amaçlıyor.
Üreticinin satmış oluğu süt ile düzenli bir gelir elde ettiğini tespit eden birlik bütçesinin bir kısmı ile alacağı 27 Adet Süt Soğutma tankı, 15 Adet Cidarlı Taşıma Tankı, 21 adet Süt Transfer Pompası, 14 Adet Süt Tartım Sistemini yeni kuracağı toplama merkezlerinde kullanarak ilimizin pazara sunduğu süt miktarını arttırmayı hedefliyor.
Böylesine güzel bir yatırımın köyüne yapılması için başvuruda bulunan köylünün taleplerini en adil ve mantıklı şekilde karşılama çabasına giren Birlik Başkanı Bülent Ozan vatandaşlarımızın daveti üzerine köyleri yerinde tespit ederek ihtiyaç doğrultusunda alacağı süt tankı miktarını arttırmayı düşünüyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .