Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği çalışmaları hız kesmiyor

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği çalışmaları hız kesmiyor

29.11.2018

Artan yem ve girdi maliyetiyle beraber zor günler geçiren hayvancılık işletmelerinin ayakta kalabilmesi için yoğun bir çalışma temposu yürüten Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bu sene de durmak bilmiyor. Devletin vermiş olduğu destek programlarının yürütülmesi ve halka ulaştırmakta köprü görevi gören Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 2017 yılında 10 baş ve üzeri saf […]

Artan yem ve girdi maliyetiyle beraber zor günler geçiren hayvancılık işletmelerinin ayakta kalabilmesi için yoğun bir çalışma temposu yürüten Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bu sene de durmak bilmiyor.
Devletin vermiş olduğu destek programlarının yürütülmesi ve halka ulaştırmakta köprü görevi gören Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 2017 yılında 10 baş ve üzeri saf ırk ineği bulunan belirli işletmelere süt kalite analizi yaptırarak üyelerine ek destek kapısı açmıştı. Çalışmalar sonucunda ilimize hatırı sayılır oranda süt kalite analiz desteği akışı sağlanmış ve bu destek üreticilere bir nefes olmuştu.
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak gazetemize bilgiler verirken, şunları söyledi:
“Birlik olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2018 yılı için 10 baş ve üzeri saf ırk ineği olan bütün üyelerimize süt kalite analizi yapma kararı vererek başvuruda bulunan üyelerimizin ineklerinin sütünü uygun koşullarda Aksaray Üniversitesi Süt Kalite laboratuarında analiz ettiriyoruz. Analizi sadece destek odaklı değil işletme verimini ve kalitesini bir adım öne çıkarmak içinde nicel kaynak olarak kullanan Birliğimiz sonuçları uzman kadrosuyla değerlendirerek işletme standartlarını arttırmayı hedefliyor. Kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşunun hakkını vererek şeffaf, güvenilir, denetlenebilir ve üretici odaklı olmaktan hiçbir zaman ödün vermeyen, kendini geliştiren, yenileyen kadrosu ve kaliteli yönetim kurulluyla var olan birliğin hizmetleri diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edecek boyutta. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak tüm üyelerimize en iyi hizmetleri vermek ve Kırşehirimize katma değer katmak.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .