Kırşehir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırladı

Kırşehir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırladı

31.01.2015

Kırşehirlilerin beklediği müjdeli haberleri vermeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toplu Açılış Töreni’nde Kırşehirlilere hitap etti…

KIRŞEHİR, çeşitli açılışlara katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.

Programına Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Yesevi Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından Kırşehir Valiliği’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Cacabey Meydanı’nda düzenlenen Toplu Açılış Törenine katılarak, halka hitap etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahiler diyarı Kırşehir’de Ahi Evran-ı Veli’yi ve büyük sanatçı, gönül insanı Neşet Ertaş’ı rahmetle yâd ettiğini söyledi.
Kırşehir’in yatırımlara doymadığını ve yapılan yatırımlarla şehircilikte yeni bir atılımın, yeni bir açılımın içerisinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada, 76 trilyon TL tutarındaki toplam 23 adet çok önemli hizmetin açılışını yapıyoruz. Kırşehir yatırımlara doymuyor. Doymamak da en doğal hakkıdır. Kırşehir’imize yapılan yatırımlar, şehircilikte bir farklılığı getiriyor. İçerisinde bulunduğumuz Anadolu toprakları ne Cacabey’e ne de Ahi Evran’a mahcup olmayacak. Yapımı devam eden Kültür Merkezi’nin de bitişiyle beraber, Kırşehir çok daha büyük bir zenginliğe kavuşmuş olacak. Mucur’da açılışını yapacağımız Rüzgâr Enerji Santralleri, 150 MW gücünde Kırşehir’imizin yenilenebilir enerjide gücüne güç katacak. Geycek Rüzgâr Enerji Santrali, ülkemizin bu konuda en büyük santrali oluyor. 285 Milyon Dolarlık yatırım bedeliyle Mucur ilçemizin en büyük eseri olacak. Santral, yılda yaklaşık 400 milyon KW saat elektrik elde ederek 150 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak” dedi.

b (2) copy
Konuşmasının devamında Neşet Ertaş’ın “Aşkınan çalışan yorulmaz” sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Merhum Neşet Ertaş’ın bu sözüyle hareket ederek, aşkla inançla çalışıyoruz. Biz, Ahi Evran-ı Veli’nin duasını almış ve Ahilik ruhunu anlamış bir şekilde, Ahilik felsefesini anlamış bir biçimde onun çizdiği istikamette yürüyen bir milletiz. Burada siz Kırşehirlilerin enerjisini aldım. Böylesine güzel ve şirin bir şehre geldim, yine geleceğim. Türkiye’yi büyütmek için, kalkındırmak için, ülkemizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Bunun için her türlü emeği ortaya koyup ter dökeceğiz. Türkiye, büyük bir devlet olma yolunda son derece sağlam adımlarla geleceğe ilerliyor. Türk milleti olarak, paylaşmanın eksiltmediğini tam aksine çoğalttığını, bereketlendirdiğini bilen ve buna inanan insanlarız” şeklinde konuştu.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilimizde görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, devletin çalışmalarıyla birlikte ülkemizin ilerleyen dönemlerde şaha kalkacağını söyledi.

b (5) copy
Cacabey Meydanı’ndaki programdan sonra Mucur ilçesi Geycek köyünde yapımı tamamlanan Polat Enerji Geycek Rüzgâr Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilimizden ayrıldı.
Kırşehir’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan ile çok sayıda Milletvekilleri, bürokratlar ve vatandaşlar da bulundu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .