Kırşehir çok farklı bir şehir olacak

Kırşehir çok farklı bir şehir olacak

31.10.2017

Şehrimizde olmayanı ve yapılmayanı uygulayan Yaşar Bahçeci, yıllara göre kıyaslanamayacak bir çalışmayla Kırşehir’de büyük ve önemli değişikliğe imzasını attı…

2009 yılında Kırşehir’in Şehr-ül Emin’i olan Yaşar Bahçeci, 8 yıllık görev süresince Kırşehir’i daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için projeleri hayata geçirirken, 2014 yılı seçimleri ile ikinci kez yapılan görevlendirmeyle yeni projeleri de uygulamaya koyarak, Kırşehir’in farklılaşmasını sağladı.
8 yılda 81 proje ve 469 milyon liralık yatırım yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehrimizin çehresini değiştirecek projeleri uygulamaya devam ediyor.
Kaldırım ve sert zemin çalışması, yeni asfalt yol yapımı, kanalizasyon hat çalışması, yağmur suyu drenaj hattı, su arıza ve yeni hat çalışmaları, cadde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehrimizde Masal Parkı, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Cacabey Meydanı, Tenis Kortu, Şehit Ekrem Ülker Caddesi Bölünmüş Yolu, Ankara-Kayseri Yolu Yeşil Bant Projesi, Tabiat Parkı Projesi, Çiçek Satış Merkezi, Şehiriçi İçme Suyu Temin Sisteminin Rehabilitasyonu ve SCADA Merkezi Kurulumu Projesi, Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı, Şehir Merkezi Altyapı Projesi tamamlandı.
Ahi Evran Külliyesi, Asri Mezarlık Projesi, Bağbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi, İçme Suyu Ana İsale Hattı Projesi, Terme Şelale Park Projesi, Cephe Düzenlemeleri Projesi, Arkeoloji Müzesi Projesi, Ulaşım Master Planı, Kalehöyük Arkeopark Projesi devam ederken, Şehir İçi Minibüs Terminali Projesi, Açık Hava Astronomi Parkı, Ana Cadde Düzenlemesi Projesi, Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenleme Projesi, Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi Projesi ile ilave pazaryeri yapımına ilişkin proje aşamaları tamamlandı.
Kırşehir’i çok farklı bir şehir haline getirecek proje ve çalışmalar başarılı bir şekilde gerçekleştirilirken, Doğa Park Projesi, Banka Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi, Termal Aqupark Projesi, Planetaryum (Gezegenevi) ve Kültür Park Projesi, Şehir Hamamı ve Engelsiz Yaşam Alanı ve Parkı Projesi’ni de hayata geçirmeyi planlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Biz altyapıya 2016 Haziran’da başladık ve 2016 Nisan’ında bitirdik. 2017’nin Nisan’ında asfalta başladık ve Temmuz’da da bitirdik merkezde. Asfalt çalışması bitmez Mehtap Tepesi’nin yolunu yapıyoruz. Ondan sonra eski sanayinin arkasındaki caddeyi yapıyoruz ve 27 Evlere başlayacağız. Uğur Mumcu Basın Anıtı’nın ile Kayseri yolunu yapacağız. Bitmez, ama ana yolları söylüyorum. Ana yolları biz Temmuz’da bitirdik. Temmuz’da da kaldırımlara başladık. Şu anda hızımız çok iyi, iyi gidiyoruz. Tabi çok farklı bir iş yapıyoruz. Kaldırımda da ciddi bir altyapı var ve bütün binaların bağlantıları yenileniyor, tekrar altyapı ediliyor ve çok kaliteli bir iş yapıyoruz. Örnek olarak yaptığımız Mehmet Ali Altın Bulvarı beğenildi ve beğendiniz bu cadde gibi olacak bütün caddelerimiz. Daha da eksikler var otobüs durakları daha gelmedi, ama bütün caddelerimizin standardı bu olacak. Hedefimiz sene sonuna kadar yüzde 80’ini bitirmek kaldırımların. Terme Caddesi ve Ankara Caddesi’ni bitireceğiz. Lise Caddesi’nin kütüphaneye kadar kısmını bitirirsek hedefimize bu sene ulaşmış olacağız. Hava şartlarına göre kışın da çalışırsak bahara inşallah komple bitmiş olacak. İşlerimiz durmuyor çalışmalarda devam ediyor. 2018 yılı yazında Kırşehir çok farklı bir şehir olacak” dedi.
BASINA TEŞEKKÜR
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e verdiği destekten dolayı teşekkür eden Başkan Yaşar Bahçeci, “Birileri çamur-toz niye böyle, niye şöyle yapanlar da oldu, ama siz arkamızda durdunuz Allah razı olsun. Ama biz doğru olanı yaptık” ifadesini kullandı.
KIRŞEHİR’DE BÖYLE BİR ÇALIŞMA OLDU MU?
Şehrimizde halen devam asfaltlama çalışmalarının “uzun sürdüğü” şeklinde eleştirilmesini de değerlendiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Atılan asfalt 4 kat ve bir de üstüne aşınma, son kat kaymak tabakasını atıyoruz, yani 5 kat asfalt atıyoruz. Bazıları diyor ki uzun sürdü. Neye göre uzun sürdü? Kırşehir’de daha önce böyle bir asfalt çalışması mı oldu? Kırşehir’de daha önce böyle kaldırım çalışması mı oldu? Kırşehir’de daha önce böyle bir altyapı çalışması oldu mu? En son 30 yıl önce Hakkı Göçen zamanında olmuş ve 2 yıl sürmüş diye duydum. O zaman da sadece kanalizasyondu, su içinde yok yoktu sanırım. Ne yağmur suyu var, ne su var, ne jeotermal var, hiçbiri yok. Doğalgaz yok. Haziran’da başladık, Nisan’da bitirdik. 10 ayda biz şehrin komple altyapısını yeniledik. Bu aslında çok büyük bir başarıdır mühendislik açısından. Şehir olarak da bunu kıyaslayabileceğiniz bir çalışma da yapılmadı” şeklinde konuştu.
Bu yıl ilk kez düzenlenen Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nin, bölge festivali şeklinde kutlanması için önümüzdeki yıl çevre illerden de katılımı sağlayacak şekilde Temmuz ya da Ağustos ayında düzenleneceğini ve bu doğrultuda çalışmaların yapıldığını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bölgesel festivalden uluslararası festival haline getireceklerini ifade ederek, “Körler sağırlar birbirini ağırlar durumuna dönüşüyor bazı festivaller. Gidiyorsunuz hep aynı, 200 ya da 300 kişi veya sadece protokol oluyor. Halkla bütünleşmeyen festival veya etkinliğin hiçbir kıymeti yok. Harcanan paraya da, emeğe de yazık oluyor. Ayrıca şehrimizde Şeyh Edebali’de bir Ahi Şeyhidir. Bir dahaki seneye Şeyh Edebali şenliklerini de Ahilik ile birleştireceğiz. Ahilik kutlamalarında bu sene eleştirilere de neden olan gündüz Cacabey Meydanı’ndaki etkinliklere katılım olması üzücü. Bu nedenle gündüz programlarının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu konularda çalışmalar yapacağız” açıklamasında bulundu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin değişim ve gelişim çalışmaları arasında Karayolları Kampüs Yapımı Projesi de yer alıyor. Bu proje ile takası yapılan mevcut Karayolları arsasına karşılık Karayolları Şube Müdürlüğüne Güneykent Mahallesi’nde idari bina, lojman, misafirhane, asfalt ünitesi, atölyelerden oluşacak Karayolları Kampüs binası yapılacak. Proje ihalesi 3 Şubat 2017’de yapılmıştı.
Eski Sanayi bölgesindeki mevcut caminin yerine yapılması planlanan ve bu alana göre tasarlanan Ulu Camii, yapıldığında yaklaşık 7 bin kişiye hizmet verecek. Şehir merkezindeki Cacabey Camiine alternatif olarak cenaze namazlarının kılınabileceği Ulu Camii, gasilhaneler ve sosyal donatılarıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en görkemli cami yapılarından biri olacak.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .