Kırşehir CHP’den YSK’ya çağrı

Kırşehir CHP’den YSK’ya çağrı

10.04.2019

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan il merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, CHP Genel merkezi tarafından Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na yapılan çağrıyı yaptı. İl Başkanı Baran Genç, yaptığı açıklamada, “Bu bizim Türkiye genelinde 81 ilde ortak olarak yaptığımız YSK’ya olan çağrımızdır partimizin açıklamasıdır. Ben Türkiye’de hukukun üstünlüğüne inanan bir İl […]

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan il merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, CHP Genel merkezi tarafından Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na yapılan çağrıyı yaptı.
İl Başkanı Baran Genç, yaptığı açıklamada, “Bu bizim Türkiye genelinde 81 ilde ortak olarak yaptığımız YSK’ya olan çağrımızdır partimizin açıklamasıdır. Ben Türkiye’de hukukun üstünlüğüne inanan bir İl Başkanı olarak YSK’nın sonunda doğru kararı vereceğine ve baskılara boyun eğmeyeceğine inanıyorum. İstanbul’daki bu kaos ortamını huzura kavuşturacağına inanıyorum. Mazbatamızın biran önce vermesi gerektiğini düşünüyorum ve vereceğini de düşünüyorum. Biz İstanbul’da seçimi kazandık arkadaşlar herkes bunu biliyor. Sadece biz değil iktidarda olanlar da biliyor, muhalefette olan diğer partilerde biliyor. Ekrem İmamoğlu bizim gözümüzde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır” dedi.
CHP İl Başkanı Baran Genç tarafından YSK’ya yapılan 7 maddelik çağrıda şöyle denildi:
1- YSK yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır.
2- YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır.
3- YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurmaya çalıştığı baskılara boyun eğmemek zorundadır.
4- YSK, demokrasi değil, seçimsiz Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır.
5- YSK, “Hukukun üstünlüğü mü yoksa iktidar sahibi üstünlerin hukuku mu?” buna açık ve net cevap vermek zorundadır.
6- YSK’da hakimler mi var, yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var. Bunu demokrasiden yana kararlılığıyla göstermek zorundadır.
7- Özetle iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nın tarihsel sorumluluğudur.” (HABER. BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .