“Kırşehir Çevre Yolu Projesi bitti, yatırım programına alınmayı bekliyor”

“Kırşehir Çevre Yolu Projesi bitti, yatırım programına alınmayı bekliyor”

17.10.2017

Karayolları 6. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Kırşehir’deki karayolları çalışmalarını değerlendirdi…

Altıok: “Kırşehir’e bu yıl 28 milyon liralık yatırım yaptık”

KARAYOLLARI Kayseri 6. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Kırşehirlilerin yıllardır gerçekleşmesini beklediği Çevre Yolu Projesi’nin tamamlandığını ve 2018 yılı yatırım programına alınmasıyla inşaatına başlanacağını açıkladı.
AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yakından takip ettiği ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Ahilik Haftası kutlamalarında 2018 yılı yatırım programına alınacağı müjdesini verdiği Kırşehir Çevre Yolu’nun 150 milyon liraya mal olacağı açıklandı.
Yıllardır Kırşehir gündemini yakından meşgul eden ve yıllardır çeşitli engellemeler nedeniyle hayata bir türlü geçirilemeyen Çevre Yolu Projesi’nin tamamlandığını belirten Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Kırşehir’de 22 projenin yatırım programı kapsamında olduğunu ve bunlar için ayrılan 25 milyon 651 bin liralık ödeneğin 27 milyon 911 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.
Kırşehir’de karayolları ağının her geçen gün kaliteli hale getirildiğini ve bu çalışmaların 2017 yılı yatırım programıyla hızla ilerlediğini ifade eden Bölge Müdürü Altıok, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü olarak Kırşehir’de pek çok yatırımımız var. Fiziki standartlar kapsam da ise 21 adet proje var. Kırşehir’deki toplam 43 projenin toplam maliyeti 868 milyon lira olup önceki yıl harcaması 231 milyon liradır. 2017 yılı sene başı ödeneği 25 milyon 651 bin lirayken bugüne kadar yapılan harcama 27 milyon 911 bin lira olarak gerçekleşmiştir. Kırşehir’in bölünmüş yol haritası toplam 166 noktada 6 kilometre bölünmüş yolumuz var. 2018-2020 yılları arasında ihale edeceğimiz Kırşehir Çevre Yolu projemiz var. Projesi bitti. Yatırım programının alınmasıyla birlikte ihalesi yapılacak. Güzergah değişikliği söz konusu değildir. İstimlak ile imarın yeterli olmadığı bölgede bir genişletme yapılacak. Bu konuyu Kırşehir Belediyesi ile birlikte yürütüyoruz. Tek platformlu yollarda ise bugüne kadar 42 kilometre yol tamamlandı. 2017 yılında Boztepe yolundaki çalışmalarımızı tamamlayabildik. Hedefimiz 10 kilometre idi. Kaman-Benzer-Hirfanlı üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Hirfanlı Statik kaplama olarak tamamlayamazsak bile altyapı olarak her şeyi ile birlikte bitirmiş olacağız. Kırşehir’de tek platformlu yol kapsamında Boztepe yol çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılında 4 bin 700 lira harcanarak 3 nokta 2 kilometresi tamamlandı. Hirfanlı Bölgesi’nden geçen köprü ile birlikte yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar 1 milyon 250 bin lira harcanarak çalışmalarımız sürüyor. Yine Kaman-Savcılı-Kırşehir yolumuz toplam 70 kilometre yol yapım çalışmalarımıza da başladık. 2017 program ödeneği çok cüzi olmasına rağmen orada da 3-4 milyon lira civarında bir harcama yapmayı planlıyoruz. Temin edilecek ilk ödenek ile Kaman Savcılı civarında çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Kırşehir’de 2018 yılında yapılacak yatırımlarla ilgili çalışmalarımız ve projelerimiz devam ediyor” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .