“KIRŞEHİR BUNLARI HAKEDEN ŞEHİR DEĞİLDİR”

“KIRŞEHİR BUNLARI HAKEDEN ŞEHİR DEĞİLDİR”

14.09.2017

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, muhalefet partisi olarak eleştirilerini sıraladı…

– “Oylarını AKP’ye verip, icraatı da MHP beklemek ülkemizde moda olmuştur”

-“Yerel yönetimde yapılan hata ve yanlışlıkları ve bürokraside yapılan çarpık yapılanma, partizanlık tutumlar ve şehrimizin geleceğini karartacak hamlelere asala izin verilmeyecektir”

“Ahi Evran Üniversitemizin içerisinde yaşanan keyfi yönetim tarzı çalışanların bizlerin canlarını yakmaktadır. İnsanlar birilerinin ayaklarına bağ olduğu için görevden almalar, kendi insanlarını yerleştirmek için insanları ilçelere gönderip emekli olmaya sevk etmeleri bu tarihe kadar üniversitemizde böyle bir olay yaşanmamıştır.”

“Geçtiğimiz aylarda yapılan müdür muavinliği atamalarında hiçbir Türk milliyetçisi ve Kamu-Sen üyesinin atanmaması dikkatlerde kaçmamıştır. Partizanlığın böylesi Cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiştir.”

“Şehrimizin yapılanmasında belediye hizmetlerinde yapılan aksaklıklara kimse dur demiyor, yollar yıkılıyor. 2 yıla yakındır şehrimiz atıl vaziyette esnafımız perişan işyeri kiralarını ödeyemeyecek duruma getirilmiştir.”

“Kırşehirlinin hakkını, hukukunu ve ödediği vergilerle verilen hizmetlerin haraç mezat kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz. Yöneticiler geçicidir aslolan ŞEHRİMİZDİR”

Geçtiğimiz ay yapılan kongre ile Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Başkanlığına seçilen Arif Kılıç, suskunluğunu bozarak şehrimizde yaşanan bir takım olumsuzlukları ve çarpıklıkları dile getiren bir basın açıklaması yaparak, il yöneticilerini, milletvekillerini ve Belediye Başkanı’nı uyardı.
Yerel yönetimde yapılan hata ve yanlışlıkları, bürokraside yapılan çarpık yapılanma, partizanlık tutumlar ve Kırşehir’in geleceğini karartacak hamlelere asala izin vermeyeceklerini ifade eden MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir’de geçtiğimiz aylarda yapılan müdür muavinliği atamalarında hiçbir Türk milliyetçisi ve Kamu-Sen üyesinin atanmaması dikkatlerden kaçmadığını vurgu yaptı ve “Partizanlığın böylesi Cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiştir” dedi.
Kırşehir’de iktidar partisinin her dediğini yapan ve yaptıran bir pozisyonda bulunduğunu, bugüne kadar ana muhalefet ve muhalefet partilerinin görevlerini yapmadığını belirten Başkan Kılıç, bundan sonra muhalefet partisi olarak görevlerini yapacaklarını söyledi.
Başkan Kılıç şöyle devam etti:
“Değerli Kırşehirliler, Kırşehir’de 35’e yakın siyasi parti vardır. İktidar partisi, ana muhalefet partisi ve muhalefet partileri olmak üzeri mecliste gurubu bulunan dört parti bulunmaktadır. Kırşehir’imiz de iktidar partisi her dediğini yapan ve yaptıran pozisyonunda ve yaptırmaktadır. Ana muhalefet ve muhalefet partisinin bu zamana kadar ha varlığı, ha yokluğu gibi durum oluşmuştur. Fakat bundan sonra bu böyle olmayacaktır muhalefet partisi olarak Kırşehir özelde gereken muhalefetimizi göstereceğiz. Yerel yönetimde yapılan hata ve yanlışlıkları ve bürokraside yapılan çarpık yapılanma, partizanlık tutumlar ve şehrimizin geleceğini karartacak hamlelere asala izin verilmeyecektir.
“Değerli Kırşehirliler, 15 yıldır tek başına iktidar olan AKP bu zamana kadar yaptığı yanlışların üzerine yanlışlar ekleyerek gitmektedir. Sayın Genel Başkanımızın Devlet Bahçeli’nin 5 yıl önce FETÖ terör örgütünün faaliyetinin durdurulmasını söylediği zaman Cumhurbaşkanı, Başbakan ve milletvekilleri ile birliktelik yaparak, sayın Genel Başkana şiddetli bir şekilde saldırmışlardır. Gelinen noktada sayın Genel Başkanımızın haklılığı bir kez daha büyük devlet adamlığı ileriye gören lider olduğu bütün kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır. 15 Temmuz darbe girişimine giden yolda FETÖ terör örgütü bu iktidar döneminde palazlanmış devleti kontrol etme noktasına gelmiştir. Son ihanetlerini de Türk milletinin üzerine bomba yağdırarak göstermiştir.
“Bundan sonraki tutuklamalar görevden almalar ihraçlar yapılarak içlerinde masum insanların da bulunduğu insanlar ayırt edilmeksizin mağdur edilmiştir. Her zaman yaptıkları gibi AKP iktidarı vatandaşı partimizin üzerine göndererek, MHP yetkililerinin bir telefonuyla serbest kalacağını sanan ve bizi umut bağlayan insan toplulukları oluşturulmuştur. Oylarını AKP’ye verip icraatı da MHP beklemek ülkemizde moda olmuştur. Eğer umut vatandaşın gözünde MHP ise değerli vatandaşlarımız partimizi iktidara taşıması gerekmektedir.
Oylarını MHP ye verecekler Hizmeti de bizden bekleyeceklerdir.
“Geçtiğimiz aylarda yapılan müdür muavinliği atamalarında hiçbir Türk milliyetçisi ve Kamu-Sen üyesinin atanmaması dikkatlerde kaçmamıştır. Partizanlığın böylesi Cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiştir.
“Ülkücülere, Türk milliyetçilerine karşı olabilirsiniz gayet normal ama bunu düşmanlık yaparak yürütürseniz, yürütenler hala FETÖ terör örgütünden irtibatını kesemeyen insanlardır. Bu da resmi kurumlarımızda ÖZELLİKLE ÜNİVERSİTEYE İYİ BAKILMALIDIR. Şehrimizin mülki amiri sayın Valimizi, milletvekillerimizi daha duyarlı daha dikkatli olmasını umut ediyoruz.”
Kırşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaların ağır aksak gitmesi nedeniyle esnafın ve halkın büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Başkan Kılıç, bu konuda da şunları söyledi:
“Şehrimizin yapılanmasında belediye hizmetlerinde yapılan aksaklıklara kimse dur demiyor, yollar yıkılıyor. 2 yıla yakındır şehrimiz atıl vaziyette esnafımız perişan işyeri kiralarını ödeyemeyecek duruma getirilmiştir.
“Ahilik Haftası nedeniyle şehrimize Cumhurbaşkanın gelecek söylentileri belediyeyi gece çalışmaları başlatmıştır.
“Sayın Belediye Başkanına soruyorum!
“Madem gece çalışması şehrimizde yapılabiliyordu da şimdiye kadar neden yapılmadı, neden şehri iki yıldır CEZALANDIRIYORSUNUZ?
“Belediyemiz lokanta açıyor, bakkal açıyor, Çiçekçi açıyor zor kanat geçinen esnafımıza bir darbe de belediyemiz tarafından vuruluyor.
“Esnaf Odaları Birlik Başkanlığımızdan, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanlarımızdan hiçbir ses çıkmıyor, esnafımızın sıkıntılarını kimler yetkililere taşıyacaklardır?
“Odalar asli görevlerini neden yapmamaktadırlar? Mağdur olan esnafların mağduriyetleri kimler tarafından giderilecektir?
“Değerli Kırşehirliler,
“Devlette devamlılık vardır belediyemizin borcu ne kadardır hangi borçla aldılar? Şu anki borç tutarı ne kadardır? Belediyemizden Kırşehir halkının bilgilendirilmesini istiyoruz.
Yöneticiler geçicidir ast olan ŞEHRİMİZDİR. Kırşehir Belediyesi’nin daha fazla zarara uğratılmasına gönlümüz razı değildir. Çünkü bizler bu şehirde yaşıyoruz.
“Doktorlarımızın raporlarına kadar karışanlar, belediyenin hiçbir uygulamasına yönelik fikir beyan etmemektedirler.”
Ahi Evran Üniversitesi’nde yaşanan olayların çok üzücü boyutlara ulaştığını, keyfi yönetim ve görevden almalarla huzursuzlukların arttığına dikkati çeken Başkan Arif Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ahi Evran Üniversitemizin içerisinde yaşanan keyfi yönetim tarzı çalışanların bizlerin canlarını yakmaktadır. İnsanlar birilerinin ayaklarına bağ olduğu için görevden almalar, kendi insanlarını yerleştirmek için insanları ilçelere gönderip emekli olmaya sevk etmeleri bu tarihe kadar üniversitemizde böyle bir olay yaşanmamıştır.
“Kırşehir küçük ölçekli bir şehirdir. Üniversiteler, böyle şehirlere mutlaka katkı sağlamalıdır. Üniversitemizin bulunduğu mahalde çevrenin üniversite şartlarına getirmeden sağlık bölümlerinin 2 bin 500 öğrencisin eski hastanenin yanından yurttan alınarak kampusa taşınması, Ankara Caddesini ölü bir şehir görümüne terk edilişi, ardından Terme Caddesinin canlılığında Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarının ileri bir tarihte kampusa taşınıp Terme Caddesi’nin de boş bir şehir olarak görünümüne kavuşacaktır.
“Kırşehir’i yöneten insanlar olarak sayın Valimizin, Milletvekillerimizin bu meseleye çözüm getirmesini bekliyoruz. Aksi halde Ahi Evran Üniversitesi’nin 20 bin öğrencisinin şehrimize bir katkı sağlamayacaksa verilen emeklerin heba olması demektir. Bu şehir böyle kimsesiz görüntüsünde yönetilemez şehrin sahipleri vardır.
“Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerelde ve genelde şehrimizde şehre katkı sağlayan, çalışanlara, esnafımıza, şehrimizde yaşayan her ferde yardımcı olacağız. Onların dertleriyle dertleneceğiz, olup bitenlere sahip çıkıp Kırşehirlinin hakkını, hukukunu ve ödediği vergilerle verilen hizmetlerin haraç mezat kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz. Edindiğimiz bilgileri halkımızla paylaşacağız.”( HABER:SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .