Kırşehir Borsası’nda “sınıf” denetimi

Kırşehir Borsası’nda “sınıf” denetimi

16.09.2017

Hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve kalite bilincinin yerleştirilmesi amacıyla oluşturulan akreditasyon sistemine dahil olan Kırşehir Ticaret Borsası, akredite kriterlerinde sınıf atladı. Kırşehir Ticaret Borsası, akreditasyon denetiminden geçti. 15 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen akreditasyon denetimi akşam saatlerine kadar devam etti. Oda ve borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesiyle Avrupa oda […]

Hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve kalite bilincinin yerleştirilmesi amacıyla oluşturulan akreditasyon sistemine dahil olan Kırşehir Ticaret Borsası, akredite kriterlerinde sınıf atladı.
Kırşehir Ticaret Borsası, akreditasyon denetiminden geçti.
15 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen akreditasyon denetimi akşam saatlerine kadar devam etti.
Oda ve borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesiyle Avrupa oda ve borsa sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi’ne dahil olan Kırşehir Ticaret Borsası’nda akreditasyon denetimi yapıldı.
TOBB tarafından 10. dönem akreditasyon sürecine dahil edilen Ticaret Borsası, Türk Loydu’ndan Engin Deniz tarafından denetlendi.
Denetime Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Dağıstan, Meclis Başkanı Süleyman Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Şaban Çelik, Meclis Üyesi Alaattin Gözel, Genel Sekreter Battal Çelik, Zeynep Yıldırım ve Mustafa Mahlut, Recep Yazıcıoğlu ve ilgili personel katıldı.
Denetimler 3 yılda bir yapılırken, bir önceki denetimde Kırşehir Ticaret Borsası 60 üzerinden 52 puan alarak B sınıfı Akredite Borsa olmuştu.
BU ARADA TOBB, İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001’de Oda Akreditasyon Modelini geliştirdi.
Yapılan çalışmalarla borsalar da sürece dahil edilirken, sistem “TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi” olarak sürdürüldü.
Akreditasyon sürecine başlayan oda ve borsalar, çeşitli başlıklar altındaki 103 kriterde bağımsız denetçi kuruluşlarca denetlenerek statü kazanıyor.
Akredite oda ve borsa sayısının 250’yi geçtiği öğrenilirken, 365 oda ve borsanın akreditasyon standardını uygular hale gelmesi hedefleniyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .