Kırşehir bisiklete biniyor

Kırşehir bisiklete biniyor

01.10.2018

Belediye Başkanı Bahçeci’nin başlattığı bisiklet kullanıma Kırşehirlilerden tam destek Kırşehir bisiklete biniyor Kırşehir Belediyesi tarafından “Kırşehir’i seviyorum bisiklete biniyorum” etkinliği düzenlendi. Bir ay önce makam aracını terk edip bisiklete binmeye başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir’de yüzlerce vatandaşla birlikte yolda pedal çevirdi. Vatandaşlarla birlikte bisiklet sürdüğü turda birbirinden renkli görüntüler oluştu. Bisiklet turuna Kırşehir […]

Belediye Başkanı Bahçeci’nin başlattığı bisiklet kullanıma Kırşehirlilerden tam destek

Kırşehir bisiklete biniyor

Kırşehir Belediyesi tarafından “Kırşehir’i seviyorum bisiklete biniyorum” etkinliği düzenlendi.
Bir ay önce makam aracını terk edip bisiklete binmeye başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir’de yüzlerce vatandaşla birlikte yolda pedal çevirdi. Vatandaşlarla birlikte bisiklet sürdüğü turda birbirinden renkli görüntüler oluştu.
Bisiklet turuna Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Garnizon Komutanı Ferhat Kuran, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Esnaf Odaları Başkanı Bahamettin Öztürk daire müdürleri ve kalabalık halk topluluğu katıldı.
Bisiklet turu Askerlik Şubesi önünden başlayarak, Ankara Caddesi, Terme Caddesi kavşağından dönülerek Cacabey Meydanı’nda son buldu.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Katılımın böyle yoğun ve yüksek olmasını görmek beni çok mutlu etti. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu tip etkinliklerin sayısını artıracağız. Bisiklete binmek Türkiye için, ilimiz için son derece stratejik öneme sahip. Her zaman söylüyoruz sağlık açısından, hem ekonomimiz açısından, hem doğayı kirletmemek adına, hem de trafik problemi oluşturmamak adına hepimizin bisiklete binmesi lazım. Takım elbise ile bisiklete binilmez, hanımlar bisiklete binmez, gençler bisiklete binmez bütün bu hurafeleri yanlış düşünceleri atacağız ve inşallah Kırşehir Türkiye’nin en çok bisiklete şehiri olacak, sizlere sonuna kadar güveniyorum” dedi.
Kırşehir’in çehresinin komple değiştirdiğini belirten Başkan Bahçeci, “İki yıla yakın alt yapıydı, yollardı, peyzajdı yoğun bir çalışma geçirdik. O çalışmaların hepsinin amacı size güzel bir şehir imar edebilmek. Çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakabilmek, arabanın birinci sırada olduğu değil, insanın birinci sırada olduğu bir şehir imar etmekti. Biraz sizleri biraz yorduk, belki trafik sıkıştı, toz oldu, çamur oldu. Çok ta eleştirenler oldu. Yollar daraldı diyenler oldu. Şunu hiçbir zaman unutmayın bu yaptığımız çalışma Türkiye’de örneği olmayan bir çalışmadır. Tamamen teknik elemanlarla en iyi uzmanlarla yaptığımız bir çalışmadır. Burada amaç bireysel araba kullanımını azaltmak toplu taşım bisiklet yürüyüş yolları, yürüme alanları oluşturmak” diye konuştu.
1 Ekim 2018 Pazartesi gününden itibaren Kırşehir’de otobüslerin devreye gireceğini kaydeden Başkan Bahçeci, “Dolmuşlar kalkıp, otobüsler devreye girecek. Alışana kadar biraz zorlanacağız. Otobüsler tam işlemeye başladığında, şehir merkezinde herkes bisiklet kullandığında o zaman Kırşehir gerçekten modern, yaşanabilir, aydın bir şehir haline gelecek. Tarihi ve kökleri Kırşehir Türkiye’de adından söz ettiren bir şehir haline geldi ve gelmeye devam edecek” dedi.
Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Kırşehir’in çehresini değiştiren önemli hizmet ve yatırımlar gerçekleştirdiğine dikkat çekti.
Kırşehir’de Ankara ve Terme Caddesi’nde cephe yenileme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Kırşehir’e gelenlerin hayran kalacağına inandığını ifade eden Milletvekili Kendirli, bu konuda Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi kutlarken, Kırşehir’de bisiklet kullanımının artarak devam etmesi dileğinde bulundu.
Vali İbrahim Akın’da yaptığı konuşmada, bisiklete binmenin önemine dikkat çekti. Vali Akın şunları söyledi:
“Kaldırımlarımızın yol ve kaldırım düzenlemeleri içerisinde bisiklet yolları inşa edildi. Bu bisiklet yollarının aktif hale getirilmesi bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla da bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklerden bir tanesi de bugün hep birlikte iştirak ettiğimiz Kırşehir’i Seviyorum Bisiklete biniyorum etkinliğiydi. Bu etkinliğe katılımlarınızdan desteklerinizden dolayı ben de hepinize çok teşekkür ediyorum. Peki niye bisiklet kullanmalıyız? Önce sağlığımızı düşünmek için sağlıklı yaşamak için bu maksatla biz de İl Sağlık Müdürlüğümüz aracılığıyla zaman zaman bisiklet bilimini teşvik için kampanyalar düzenliyoruz. Bisiklet dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla sağlıklı yaşam için gereklidir. Ayrıca şehirlerdeki trafik yoğunluğunun azaltılmasında son derece önemli bunun için teşvik ediyoruz. Üç çevreye olumlu katkısı yönünden motorlu araçların çıkardığı çeşitli gazların bisiklet kullanımında ortaya çıkmaması açısından çevreyi koruması açısından da son derece önemli. Bir diğer faydası da ney aklımıza gelen bir diğer faydası da cebimize olan faydası. Ekonomimize olan faydası. O nedenle istiyoruz ki Kırşehirimiz gibi ulaşımı gibi kolay bir yerden bir yere gitmesi mesafesi daha küçük şehirlerde bisiklet kullanımının yaygınlaşması son derece önemli. Bugünkü katılım da gösteriyor ki bisiklet kullanımı Kırşehir’de yaygınlaşacak ve diğer bütün şehirlere de örnek olacak” dedi.
Konuşmaların ardından Cacabey Meydanın toplanan vatandaşlara il yöneticilerinin çektiği kura çekimi sonrası kazanan talihlilere bisiklet kaskı, eldiven ve bisikletleri hediye edildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .