Kırşehir BİL Okulları yeni eğitim yılına iddialı giriyor

Kırşehir BİL Okulları yeni eğitim yılına iddialı giriyor

05.08.2017

Kırşehir BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik: “Hedefimiz Kırşehir’deki eğitim çıtasını bir kat daha arttırmak ve Kırşehir’in eğitimdeki markasını taçlandırmaktır”

Sağladığı başarılar ve uyguladığı eğitim çalışmaları ile ülkemizde eğitimin öncü kurumlarından biri olarak kabul edilen ve ilimize modern bir eğitim kompleksi yaptıran BİL Okulları 2017-2018 eğitim yılına iddialı giriyor.
Kırşehir BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik, Özel Bil Koleji Fen Lisesi Müdürü Akıner Akıncı, Özel Bil Anaokulu Müdürü Emine Var Özdemir, Tarih Öğretmeni Cihan Öztürk ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Seda Tekcan’la birlikte gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek, genel yayın koordinatörü Salih Güner’le bir süre görüştüler.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesinin yayın politikasını takdir ettiklerini, Kırşehir’e ve eğitime verdiği katkılarını yakından bildiklerini belirten BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik, Ankara-Kayseri Karayolu üzerine kurulan modern eğitim kompleksi hakkında da bilgiler verdi.
Kırşehir’de 29 yıldır öğretmen olarak girdiği Milli Eğitim teşkilatı bünyesinde okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, Eğitim Araçları ve Donatım müdür yardımcılığı, Öğretmenevi müdür yardımcılığı ve müdürlüğü, İl Milli Eğitim şube müdürlüğü ve İl müdür yardımcılığı, Bilgisayar İLSİS Ağ Yöneticiliği ve Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi görevleri başarı ile yürüttükten sonra bu yıl BİL okullarına Genel Müdür olarak atanan Mustafa Çelik, yeni eğitim ve öğretim yılına yeni komplekste girmek için her türlü çalışmanın ve hazırlığın yapıldığını kaydetti.
Kırşehir-Kayseri yolu 7. km Gölhisar Mevkiinde hizmet verecek olan BİL Okullarının Kırşehir’deki eğitim kalitesini daha yükseltmek için büyük yatırım yaptığına dikkati çeken BİL Genel Müdürü Mustafa Çelik, “Kırşehir’in eğitimdeki marka isminin devamı ve Kırşehir’in çocuklarının daha modern binalarda eğitim almaları yönünde gerek eğitim kadromuzu gerekse dersliklerimizi en üst kalitede tutacağız. Kadromuz hazır Allah’ın izniyle. Binalarımız da hızla yükseliyor ve inşallah yakın zamanda binalarımızı bitirerek öğrencilerimize son derece modern binalarda eğitim vereceğiz” dedi.
2017-2018 eğitim-öğretim yılında yeni kompleks alanında eğitim hayatına devam edecek olan BİL Okulları hakkında bilgiler veren Genel Müdür Mustafa Çelik, bin 700 öğrenci kapasitesi ile Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olacak okulun 14 bin m2 kapalı alana ve 31 bin m2 açık alana sahip olacağını söyledi.
Okul içerisinde 8 derslikli okul öncesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul, 8 derslikli Anadolu lisesi, 8 derslikli Fen Lisesi, 8 derslikli mesleki ve teknik lise ile 8 derslikli spor lisesinin yer alacağını belirten BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik; “21. yüzyıl inovasyon okulu olarak tasarlanan kampus içerisinde dersliklerin dışında kapalı spor salonu, 4 adet bireysel spor çalışma odaları, yarı olimpik yüzme havuzu, buz paten pisti, 3 adet tenis kortu, mini futbol sahası, voleybol ve basketbol alanları, ibadethane, 100 kişilik toplantı salonu, 500 kişilik konferans salonu, kantin ve yemekhane, revir, rehberlik servisi, okul aile birliği odası, idari birimler, tarım bahçesi, uzay rasathanesi, 3D sınıfları, robotik sınıflar, fen-sosyal bilimler laboratuvarı, yabancı dil uygulama sınıfları, 20 bin kitaplı kütüphane, bilişim derslikleri, sanat sokağı (kil-ahşap-resim-seramik-plastik-cam atölyeleri), 4 adet müzik dersliği, velilerin kullanımına açık özel alanlar, simülasyon laboratuvarı, drama odası ile sinema ve tiyatro salonu yer alacaktır. Söyle modern bir okulda Kırşehirli öğrencilerimize en güzel eğitimi vermenin hep birlikte mutluluğunu yaşayacağız. Hedefimiz Kırşehir’deki eğitim çıtasını bir kat daha arttırmak ve Kırşehir’in eğitimdeki markasını taçlandırmaktır” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .