Kırşehir Belediyespor’dan büyük vefa…

Kırşehir Belediyespor’dan büyük vefa…

19.02.2019

1969’de kurulan ve 50. yılını kutlayan Kırşehirspor’un devamı olan Kırşehir Belediyespor Türkiye’ye örnek olacak bir program yaparak ahde vefalık örneğini ortaya koydu. Kırşehirspor’un kuruluşunun 50. Yılını bir etkinlikle kutlamak için günlerdir yoğun bir çaba harcayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin, 50 yıllık süre içinde yeşil-beyazlı formayı başarıyla giyen […]

1969’de kurulan ve 50. yılını kutlayan Kırşehirspor’un devamı olan Kırşehir Belediyespor Türkiye’ye örnek olacak bir program yaparak ahde vefalık örneğini ortaya koydu.
Kırşehirspor’un kuruluşunun 50. Yılını bir etkinlikle kutlamak için günlerdir yoğun bir çaba harcayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin, 50 yıllık süre içinde yeşil-beyazlı formayı başarıyla giyen ve Kırşehirlilerin gönlünde silinmez izler bırakan futbolcuları Kırşehir’de biraraya getirdi.
Pazar günü Ahi Stadı’nda oynanan Kırşehir Belediyespor-Van Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi yıllar önce Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin tarafından Kırşehirspor’un formasını giyen 34 futbolcuya birer plâket ve yeşil-beyazlı atkı verildi. Ardından Kırşehirspor’a yıllar önce hizmet veren 34 futbolcu şeref tribününde maçı izledi.
Kırşehir Belediyespor’un 2-1 mağlup ettiği Van Büyükşehir maçının sevincini Kırşehir il yöneticileri ve taraftarlarıyla birlikte yaşayan Kırşehirspor’un eski futbolcularına Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kulüp Başkcnı Veli Şahin Ağalar Konağı’nda bir yemek verdi.
Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehirspor’un formasını ıslatan, o zor şartlarda 2. ve 3. Lig’te başarılı olmasında katkı sunan, Kırşehirlilerin unutamadığı futbolcularıyla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Kırşehir’in vefalı olduğunu, kendisine hizmet edenleri hiçbir zaman unutmayacağını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yeşil-beyazlı formayı giyen eski futbolcularla tek tek tanıştı ve konuştu.
Yemeğin ardından bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci kuruluşundan itibaren Kırşehirspor’a hizmet eden futbolculardan bir grubu ellinci yıl münasebetiyle Kırşehir’e davet ederek bir araya getirerek tanışmak, teşekkür etmek istediklerini bundan dolayı davetlerine icabet ettikleri için herkese teşekkür etti.


Kırşehirspor’un Kırşehir için olmazsa olmazlardan olduğunu, zaman zaman sıkıntılı günler yaşasa da iki sene önce bünyelerine aldıkları ve adını Kırşehir Belediyespor olarak değiştirdikleri Kırşehir Belediyespor’u geçen sene bölgesel amatör ligde şampiyon yaparak 3. lige çıkardıklarını ve bu sene de üçüncü ligde şampiyonluğa oynayan takım kurduklarını bundan dolayıda kulüp başkanı Veli Şahin’e, teknik heyete ve futbolculara teşekkür etiğini ifade eden Başkan Yaşar Bahçeci, Kırşehirspor’da oynayan futbolcuların Kırşehir’den ayrıldıktan sonra da Kırşehir’i ve Kırşehirspor’u unutamadıklarını belirterek, “Yıllar önce Kırşehirspor’da kalecilik ve kaptanlık yapan Mehmet Kulaksızoğlu ile Ankara’da karşılaştım. Mehmet Kulaksızoğlu beni bırakmadı ve Kırşehir’i ve Kırşehirspor’u çok sevdiğini, en güzel futbol anılarını Kırşehirspor da yaşadığını söyledi. Bundan bir Kırşehirli olarak büyük mutluluk duldum. İnşallah bu sene Kırşehirsporu şampiyon yaparak bir üst lige çıkarmak istiyoruz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Sizler Kırşehirspor’a hizmet ettiniz. Sizleri hiçbir unutmayacağız. Bizlerin davetini kırmayarak Kırşehir’e geldiniz, bizlere onur verdiniz, güç kattınız. Aramızda bulunan siz ağabeylerimize sağlık ve mutluluklar dilerken, aramızda olmayan, vefat eden tüm futbolcu ağabeylerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yemekte konuşan Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin de, Kırşehirspor’un ellinci kuruluş yılı nedeniyle böylesine anlamlı duygusal program gerçekleştirdiklerini, davetlerine icabet ederek gelmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
Başkan Veli Şahin, “İnşallah Kırşehir Belediyesporumuzu bu sene de şampiyon yaparak bir üst lige çıkarız, buna inanıyor ve bunun için yoğun şekilde çalışıyoruz. Geçmişte Kırşehirspor’a hizmet eden, ama vefat eden futbolcu ve hocalarımıza Allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ömürler diliyorum” dedi ve geçmişte Kırşehirspor’a hizmet eden futbolculara teşekkür etti ve zaman olmadığından stadyumda plâket verilemeyen futbolculara plaketlerini taktim etti.
Yıllar önce Kırşehirspor formasını giyen ve yıllar sonra Kırşehir’e gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden eski futbolcular da böylesine anlamlı bir program için kendilerini unutmayarak Kırşehir’e davet eden, bir araya getiren, güzel ve duygulu anlar yaşamalarına vesile olan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kulüp Başkanı Veli Şahin’e teşekkür ettiler.
Daha sonra oluşturulan anı defterine eski futbolcular unutamadıkları anılarını yazdılar. Program çekilen hatıra fotoğrafından sonra sona erdi.
Kırşehirspor’a hizmet vererek, plâketle ödüllendirilen ve Kırşehir’e gelen futbolcuların isimleri şöyle:
Tufan Küçük, Vehbi Karagöz, Adnan Kurt, Muzaffer Atabey, Abdurrahman Cem, Savaş Aydoğmuş, İrfan Güneş, Mustafa Yalçın, Ömer Filizgök, Ragıp Kahvecioğlu, Hasan Çakmak, Bayram Uzun, Salih Perçinel, Rüstem Sapmaz, Bekir Erdoğan, Ali Uçar, Salih Eken, İbrahim Atçeken, Hakan Kılıç, Kadir Tiryakioğlu, Bekir Barış Cihan, Hacı Ahmet Çelik, Yalçın Aydın, Mustafa Koçak, Serkan Kartal, Yılmaz İkram, Osman İlhan, Cahit Paşa, Murat Aydemir, Ercan Yıldırım, Mehmet Şahin, Kenan Yüceer, Adil Yasa.
Ayrıca Kırşehirspor’un uzun yıllar fotoğraflarını çeken ve adete Kırşehirspor’la anılan fotoğrafçı Arif Çoban’a da bir plâket verildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .