KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA YENİ SEZON HAZIRLIKLARI TAM GAZ

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA YENİ SEZON HAZIRLIKLARI TAM GAZ

10.08.2017

Hazırlıklarını kendi tesislerinde yaptığı antrenmanlarla sürdüren Yeşil-beyazlılar önceki günü yine günü çift antrenmanla geçirdi…

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor’da dün çift idman gerçekleştirildi.
Dün yapılan hazırlıkların sabahki bölümünde Teknik Direktör Gökhan Kaynak yönetiminde dayanıklılığı artırma üzerine koşu çalışmaları yapıldı. Dayanıklılık koşuları ile sabah antrenmanını tamamlayan yeşil-beyazlılar akşam yapılacak olan günün ikinci çalışmasına kadar Güneyken tesisinde dinlendiler.
Günün ikinci çalışmasına Teknik Direktör Gökhan, topla teknik çalışmalarla antrenmanı başlatırken, taktik çalışmaların yapıldığı antrenmanın geri kalan bölümünde yeni oyun sistemi üzerinde taktiksel çalışmalar yaptırdı.
Her geçen gün antrenmanların temposunu arttıran genç çalıştırıcı, futbolcuları bir hayli yoruyor. İlk yarıdaki kritik maçlarda güç ve kondisyon sıkıntısı yaşamak istemeyen Kaynak, oyuncularını antrenmanlarda ağır idmanlar yaptırarak işini şansa bırakmak istemiyor. Önceki gün sabah idmanının ardından akşam antrenmanda düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından, topla değişik varyasyonlarla çalışan yeşil-beyazlılarda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken antrenman her geçen gün daha da zorlaşıyor. Topla çalışmaların ardından tam sahada oynanan çift kale maçla antrenmana devam edildi. Çift kale maçta antrenmanı durdurarak futbolcularına istediklerini anlatan Gökhan Kaynak, sık sık uyarılarda bulundu.
Takım içi rekabete büyük önem verdiğini, genç ve tecrübeli futbolculardan oluşan mevcut kadro ile yeni gelen futbolcular arasında büyük bir rekabet ortamı oluştuğunu, bu rekabetin takıma olumlu yönde yansıyacağını ifade eden Kaynak, “Geçen sezon ki kadromuzdan gidenler oldu. Yerlerini doldurmaya çalışıyoruz. Şuan 9 oyuncu geldi. 4-5 üst düzey oyuncu daha alacağız. Kadromuzu kamp döneminde şekillendireceğiz. Takım içi rekabete büyük önem veriyorum. Bu rekabet ilk günden başladı. Takım içi rekabetin takıma fayda getireceğini düşünüyorum. Neticede kazanan takım olacaktır. Kamp döneminde rekabet daha da yukarıya çekeceğiz” şeklinde konuştu.
Kadroyu 24 kişiye tamamlamak için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade eden Gökhan Kaynak, Kırşehirspor’a faydalı olabilecek futbolcuları kadroya katmak istediklerini, ancak rakamların yüksek olması nedeniyle dengeli hareket etmek zorunda olduklarına dikkati çekerek “Biz takımımıza büyük külfet getirecek futbolculardan çok, istikbal vaad eden, takımımıza faydalı olacak futbolcuları kadromuza katmak istiyoruz. Bunun için de deyim yerinde ise ince eleyip sık dokuyoruz” dedi.
Çift kale maçın ardından idman hafif tempoda yapılan düz koşuyla sona erdi. Kırşehir Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarına bugünde Güneykent’te yapacağı antrenmanla devam edecek.
Tempo çok yüksek
Yeni sezon hazırlıklarını 1 Ağustos’tan itibaren çift antrenmanla sürdüren Kırşehir Belediyespor’da çalışmaların yüksek tempoda geçmesi üzerine futbolcular bitkin düştü.
Dün Güneykent tesisinde sabah çalıştı. Saat 08.30’da başlayan antrenmana yeşil-beyazlılar tam kadro katıldı. Sabahki bölümde Gökhan Kaynak nezaretinde ısınma hareketleri ile başlayan antrenman dayanıklılık koşularının ardından topla teknik çalışmasıyla sona erdi.
Yine Güneyken Tesisi’nde saat 18.00’te yapılması gereken antrenman ise futbolcuların aşırı derecede yorgun düşmesi üzerine kısa sürdü.
Kırşehir Belediyespor bugün yapacağı çift antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .