Kırşehir Belediyespor’da yeni dönem…

Kırşehir Belediyespor’da yeni dönem…

06.08.2020

Kırşehir Belediyesporumuzun seçimli Genel Kurulu Çarşamba günü tesislerde gerçekleşti… Tek liste halinde gidilen seçimde Mustafa Bulut başkanlığındaki listede; Mustafa Yılmaz, Çağatay Han Torun, Eşref Aşık, Mehmet Işık, Fatih Tokmak ve Kenan Şengök yer aldı… Geçen dönemki yönetimden 1, 2 isme yer verilmediği görüldü. Şimdi kamuoyunun beklentisi öncelikle iyi bir hoca ve iyi bir takım kadrosu […]

Kırşehir Belediyesporumuzun seçimli Genel Kurulu Çarşamba günü tesislerde gerçekleşti…
Tek liste halinde gidilen seçimde Mustafa Bulut başkanlığındaki listede; Mustafa Yılmaz, Çağatay Han Torun, Eşref Aşık, Mehmet Işık, Fatih Tokmak ve Kenan Şengök yer aldı…
Geçen dönemki yönetimden 1, 2 isme yer verilmediği görüldü.
Şimdi kamuoyunun beklentisi öncelikle iyi bir hoca ve iyi bir takım kadrosu kurulması için oyuncularla anlaşma yapılması..
Her kesimin beklentisi farklı haliyle hoca konusunda da birçok isim ön plana çıkıyor.
Öncelikle hoca konusunda çok hassas davranılması gerekir; burada en önemli şey bütçe, daha sonra bu ligin tozunu yutmuş ligi çok iyi tanıyan futbolcular ile diyaloğu yüksek şehir ve taraftarın beklentisini karşılayabilecek ve de en önemlisi en kötü ihtimal ile play-off oynamayı garanti edecek bir hoca olmalı.
Sonrasında mevcut sözleşmesi devam eden oyuncular ile bizim takıma uygun gerekli olanlar ile sözleşme uzatmak ve eksik olan mevkilere en az 4-5 takviye yapmak.
Bu mevkiler neresi diye sorulacak olur ise; bir kaleci alınmalı, bir 10 numara mevkiinde orta saha oyuncusu, çok iyi bir forvet iyi bir stoper ve bir kanat oyuncusu ki bu oyuncular 11 de oynayacak ve kalitesi belli olan oyunculardan olmalıdır.
Elbetteki bu tamamen bütçe ile alakalı bir durum.
Ortalama 7-8 milyonluk bir takım kurulacak olursa bu durumda hedef play of tan aşağı asla olmamalıdır.
Üste de dediğimiz gibi öncelikle hoca konusunun ivedi olarak tamamlanması gerekir.
Elbette ki Kırşehir Belediye spor yönetim Kurulu çok daha iyisini fazlasını yapmak isteyecektir ancak Belediye sporumuzun bütçesi de ortada.
Bütün bunları dikkate aldığımızda şartların en iyisini yapmak gerekli görülüyor.
Menejer olayının olmayacak olması Belediyesporumuza belli miktarda kâr sağlayacaktır.
Özellikle alt yapı ile ilgili bu şehrin öz evlatları konusunda hassasiyet gösterilecektir bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu yıl maçların taraftarlı, yoksa taraftarsız mı oynanıp oynanmayacağı da net değil. Ancak benim öngörüm en iyi ihtimal ile kapasitenin yarsını ancak stada alınacağı doğrultusunda.
Bir kez daha söylemekte fayda var ki hoca konusunda çok dikkatli olunması ki geçen yıl bu konuda daha uygun bir hoca olmuş olsa idi takımımızın başında şimdi 1. Lig’te en kötü ihtimal play-off heyecanı yaşamış olacaktık.
Geçmişi kapatıp tertemiz bir sayfa açıldı, geçmişte yapılan yanlış hata kusur ne var ise birer tecrübe olacak ve bundan sonra çok daha iyi bir durumda olması kaçınılmaz olacaktır.
Yeni Yönetime başarılar diliyorum.
Kırşehir Belediye Sporumuzun hak ettiği 1. Lige çıkacağını ümit ediyorum…
Saygılarımla…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .