KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA BİR ŞEYLER OLUYOR!!!

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA BİR ŞEYLER OLUYOR!!!

21.05.2019

Hafta sonunda yapılan genel kurulda başkan seçilmesi beklenen Mustafa Bulut, Kulüp Başkanı Veli Şahin’in evraklara ulaşıma izin vermediği için kararsız kaldığını açıkladı KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA BİR ŞEYLER OLUYOR!!! Seçimler sonrası sahipsiz kalan Kırşehir Belediyespor’u şampiyonluğa taşıyan Başkan Selahattin Ekicioğlu ve geçici yöneticilerden Mustafa Bulut, şeffaf hesap devri istiyor Bu hafta sonu da yönetime talip çıkmazsa 2. […]

Hafta sonunda yapılan genel kurulda başkan seçilmesi beklenen Mustafa Bulut, Kulüp Başkanı Veli Şahin’in evraklara ulaşıma izin vermediği için kararsız kaldığını açıkladı

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR’DA BİR ŞEYLER OLUYOR!!!

Seçimler sonrası sahipsiz kalan Kırşehir Belediyespor’u şampiyonluğa taşıyan Başkan Selahattin Ekicioğlu ve geçici yöneticilerden Mustafa Bulut, şeffaf hesap devri istiyor

Bu hafta sonu da yönetime talip çıkmazsa 2. Lig ekibi Kırşehir Belediyespor kayyuma kalacak?

Hafta sonunda yapılan genel kurulda başkan seçilmesi beklenen Mustafa Bulut, Kulüp Başkanı Veli Şahin’in evraklara ulaşıma izin vermediği için kararsız kaldıklarını açıkladı.
31 Mart seçimlerinde Yaşar Bahçeci’nin seçimi kaybetmesi sonucu istifa eden, bütün ısrarlara rağmen görevine devam etmeyip, takımı yüzüstü bırakan Veli Şahin’in kulübün yeni yönetimine talip olacaklara evraklara ulaşıp izni vermediğini iddia eden Mustafa Bulut, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.
Bazı basın kuruluşları ve sosyal medyada paylaşılan bilgilerin kendileri dışında olduğunu belirten Mustafa Bulut, bazı konulara açıklık getirmek amacıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“31 Mart yerel seçimler sonrasında mesul başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrasında sahipsiz kalan kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun rızasıyla arkadaşlarımla birlikte mesai harcayarak bu süreci belediye imkânları ve kendi kaynaklarımızla finanse ederek arzuladığımız şampiyonluğa kavuştuk. Sonrasında Kırşehir Belediyespor’un kongre sürecinde kulüp yönetimine talipli çıkmayacağını öğrenince yine Belediye Başkanımızın telkinleriyle ben ve arkadaşlarım şehrimizin olmazsa olmazı Kırşehir Belediyespor’a aday olarak kulübü profesyonel liglerde temsil etmeye karar verdik. Ancak kongreden bir gün önce iddiadan gelen 118.000 TL’nin Vergi-SSK ödemelerinden kalan 85.000 TL’sinin mevcut başkan Veli Şahin tarafından ‘alacağım vardı’ denilerek paraya el koyduğunu öğrendik. Bu durum biz de açıkçası büyük bir güvensizlik sebebi haline geldi. Çünkü devralacağımız takım bizim kendi kurduğumuz değil Kırşehir halkının bizlere inanarak güveneceği takım olduğu için rahatsız olduk. Böyle olunca genel kuruldan önce kulübün hesaplarını incelemek ve takımı devraldıktan sonra neyle karşılaşacağımızı şifahi olarak değil, belgeleriyle görmek istedik. Ancak Başkan Veli Şahin incelemeye izin vermediği için evraklara ulaşamadık. Dolayısıyla sorumluluğumuzun ne olduğunu bilmeden kulübe talip olmamızın istenmesi bize doğru gelmedi.
“Yeni kulüp yönetimine talip olmayışımızın asıl nedeni konuşulan ve yazılanlar gibi borç değil, şeffaf olunmamasıdır. Ülkemizde spor kulüplerinin finansal olarak destek olmadan yaşaması ve başarılı olmasının zor olduğunu kurumların desteği olmadan ayakta kalmasının imkânsıza yakın olduğunun bilincindeyiz. Ancak bu gerçeği bilmekle beraber finans kaynağı halkın olduğu bir kurumun doğru yönetmeninde önemli bir husus olduğunu düşünmekteyiz. Yardım ve desteklerle yönetilen bir kurumun hesap verebiliyor olması bu kadar zor olmamalıdır. Kurumların desteği olmayınca kulüplerin ne hallere düştüğünü ve tekrar eski yerine gelmenin ne kadar zor olduğunu yakinen bilmekteyiz ki sahipsiz kalarak BAL ligine düşürülen kulübe tekrar 2. Lige çıkarma maliyetinin yaklaşık olarak 15 milyon TL olduğunu yetkililerin açıklamalarında görmekteyiz.
“Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun bu kulübü yalnız bırakmayarak sahip çıkacağı kanaatindeyiz. Bizlere de bu konuda ne görev düşerse bundan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz. Her ne koşulda olursa olsun kulübe geçmişte olduğu gibi gelecekte de desteklemeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (HABER: SALİH GÜNER)

TARAFTARLARDAN ŞAHİN’E TEPKİ!

İki yıla yakın bir süre Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanlığını yapan ve önce takımı Bölgesel Amatör Lig’te şampiyon yapan, ardından da 3. Lig’te şampiyonluğa ulaşmasında büyük emeği geçen Kulüp Başkanı Veli Şahin’in geçtiğimiz hafta yapılan kongrede yönetime talip olanlarla girdiği sözlü tartışmalar taraftarların kafasını karıştırdı.
31 Mart seçimlerinin hemen ardından görevinden istifa ettiğini açıklayıp, takımı yüzüstü bıraktığını belirten Kırşehir Belediyespor’lu taraftarlar, yapılan kongrede yaşananları üzüntüyle karşıladıklarını söylediler.
Kırşehir Belediyespor’un şampiyon olarak 2. Lig’e yükselmesinin sevincini yaşarken, bu tür yaşananların Kırşehir’e ve Kırşehir Belediyespor’a yakışmadığını, şeffaf bir yönetim için herkesin açık ve hesap verir olmaları gerektiğini ifade eden Kırşehirspor’lu taraftarlar şunları söylediler:
“Bizler iki yılda iki şampiyonluk yaşadık. Bunu yaşatan, emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ancak 31 Mart yerel seçimler sonrasında Başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından kendiliğinden istifa etmesi ile takımımız sahipsiz kalmıştı, kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu ve arkadaşları sahip çıkmış 1 milyon liraya yakın bir harcama yaparak takımımızı şampiyon yaparak 2. Lig’e taşımışlardır. Son haftalarda alınacak bir yenilgini ile şampiyon olamayacağımızı da biliyorduk. Takımı böyle zor ve sıkıntılı bir süreçte yalnız bırakan, takımın hiçbir sorunuyla ilgilenmeyen, ödeme yapmadığı için futbolcuların antrenmana çıkmadığı bir dönem yaşanırken, hiçbir şey yapmayan ancak şampiyonluk maçı öncesi statta tur atan Veli Şahin ve ekibinin neden böyle bir yol izlediklerine anlam veremiyoruz.
“Şunu bütün Kırşehirliler çok iyi biliyor ki, eğer 1 Nisan’dan sonra seçilen Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ve onun talimatı ile geçici de olsa görev ve sorumluluk alan, ceplerinden ödeme yapan, içeride ve dışarıda takımımızı yöneticisiz bırakmayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Mustafa Bulut ve arkadaşları olmasaydı inanın biz şampiyonluğu rüyamızda bize göremezdik. Şimdi bizler 2. Lig için güçlü bir kadro kurulmasını beklerken, ne yazık ki bir kongre süreci yaşıyoruz. Yaklaşık 1,5 ay önce görevinden istifa eden Başkanın kongre öncesi kulübe gelen parayı alacağının olduğu gerekçesiyle çekip alması da hoş olmamıştır. Hatta kulübün 2 milyon liraya yakın borcu bulunduğu duyumları alıyoruz. Bu durum karşısında kulübe talip olanlar büyük tedirginlik ve sıkıntı yaşamaktadırlar. Bizler takımımızın ileride daha büyük sıkıntılar yaşamaması için şeffaflıktan yanayız. Geçmiş yıllardaki Kırşehirspor’un yaşadıkları sıkıntıları da biliyoruz. Bu nedenle yeniden o eski günleri yaşamamak için hesap ve kitapların tek tek incelenmesini ve yeni yönetime gelenlere temiz ve şeffaf bir takım bırakılmasını istiyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz İbrahim Akın ile Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’na da büyük görev düşüyor. Lütfen hesapları uzman kişiler tarafından inceletmeli ve takımımızı kayyuma bırakılmamalıdırlar. Bunlar yapılmazsa Kırşehir Belediyespor’un büyük karar göreceği ortadadır.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .