Kırşehir Belediyespor umut verdi, ama…

Kırşehir Belediyespor umut verdi, ama…

25.09.2017

Yeni bir sezon daha başladı. Pazar günü Ahi Kırşehir Belediyespor-Kırıkkalespor maçını izledim. Yeşil-beyazlı ekibimiz yeni kurulan bir ekip olmasına rağmen, karşısında geçen yıl 3. Lig’den düşmüş, güçlü bir takım görüntüsü veren Yeni Kırıkkalespor vardı. Kırıkkale’den gelen iki otobüs taraftarın çirkin tezahüratlarıyla başlayan maçta yeşil-beyazlı ekibimizin taraftarları 90 dakika boyunca desteklerini esirgemediler. Tribünde Valimiz Sayın Necati […]

Yeni bir sezon daha başladı.
Pazar günü Ahi Kırşehir Belediyespor-Kırıkkalespor maçını izledim. Yeşil-beyazlı ekibimiz yeni kurulan bir ekip olmasına rağmen, karşısında geçen yıl 3. Lig’den düşmüş, güçlü bir takım görüntüsü veren Yeni Kırıkkalespor vardı.
Kırıkkale’den gelen iki otobüs taraftarın çirkin tezahüratlarıyla başlayan maçta yeşil-beyazlı ekibimizin taraftarları 90 dakika boyunca desteklerini esirgemediler.
Tribünde Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, eski milletvekilimiz Hacı Turan, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, Garnizon Komutanımız ve Emniyet Müdürümüz de tribünde yer alarak Kırşehir Belediyespor’u yalnız bırakmadılar. Takımlarının yanında ve destekçisi olduklarını gösterdiler. Üstelik yorucu geçen bir Ahilik Haftası kutlamalarının ardından, yoğun programlarına rağmen maça gelmeleri ve takıma destek vermeleri de takdire şayandı.
Kulüp Başkanımız Veli Şahin de maç öncesi hakem ve rakip takıma çiçek vererek güzel bir görünüm verdi.
Sahada canla başla mücadele eden bir Kırşehir Belediyespor vardı. Yeni baştan oluşturulan takımımızın pek çok gol pozisyonuna girerken, bunları değerlendiremedi. Bunda en önemli bir pozisyonda hakemin ofsaytla kesmesi önemli bir etkendi bence. Niğde bölgesi hakemlerinin iyi bir maç yönetemedikleri da ortadaydı.
Futbolcularımızı tek tek değerlendirmeyeceğim ama kalemizin güvende olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Mutlak iki-üç gol pozisyonuna geçit vermeyen kalecimiz Ümit Kurt’u kutluyorum.
Yeşil-beyazlı ekibimizin defansında zaman zaman anlaşmazlık yaşandı. Hatta bir tanesinde kaptan ağır kalınca ani bir atakla rakip kalecimizle karşı karşıya kaldı. Ancak kalecimiz gününde olduğu için mutlak bir gole izin vermedi.
Orta sahamızdan forvet oyuncularımıza olumlu pas çok nadir oldu. Bu nedenle orta sahada topu olumlu kullanacak iyi bir oyuncuya ihtiyacımız var. Forvete de mutlaka takviye şart.
Maçın geneline baktığımızda Kırşehir Belediyespor futbolcularının ve teknik heyetinin kazanmak için bütün güçlerini ortaya koydular. Keşke ele geçirilen birkaç net gollük pozisyonlardan birisini golle süslemiş olsalardı ve maçtan galibiyetle ayrılsalardı.
İşte olmayınca olmuyor. Her şeye rağmen maçın sonucu bu değildi. İlk maçtan bir puanla ayrılmak ta iyidir.
Tabi takımımızın uyum sorunu olduğunu gözlemledim, birkaç hafta sonra daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Yönetimin 2-3 takviye yapması halinde kafaya oynayacağını umut ediyorum.
Buradan her iki takımın taraftarlarına bir parantez açmak istiyorum. Birbirlerinize ağza alınmayacak küfürler savurmak yakıştı mı size?
Burada küfürleri Kırıkkale taraftarının başlattı, Kırşehir taraftarları da buna karşılık verdi.
Oysa Kırıkkale bizim komşumuz. Gelmişsiniz Kırşehir’e. 90 dakika takımınızı centilmence desteklemek yerine neden ana avrat küfürler savuruyorsunuz? Üstelik bunu toplu olarak yapıyorsunuz. Şöyle güzel bir havada maç izlemek için stada gelen kızlarımız, kadınlarımız olduğu halde, il yöneticilerinin karşısında bir tempo halinde küfürlü sloganlar atmanız size yakıştı mı?
Elbette yakışmadı, insanlar utandı, yüzleri kızardı. Ama sizler bu çirkinliklerinize devam ettiniz. Ayıp oldu. Kırıkkalespor taraftarları böyle olmamalıydı bence…
Kırıkkale taraftarları küfürler savurunca Kırşehirspor taraftarları da buna karşılık verdi. Bu da Tarih, kültür ve hoşgörü şehri Kırşehir’e hiç yakışmadı. Yapmayın bunu. “Kötü söz sahibine aittir” deyip onların çirkin sözlerine siz alkışlarla karşılık verseydiniz bu durum hiç olmazdı diye düşünüyorum.
Özetle Kırşehir Belediyespor-Yeni Kırıkkalespor maçında ortaya konulan futbol bizi Kırşehirspor açısından umutlandırdı. Lig yorucu ve uzun bir maraton. Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin ve il yöneticilerimiz bu sezon gerçekten hedefleri şampiyonluksa en az 3-4 iyi futbolcu ile takıma takviye yapmak durumundalar. Bu yapıldığı takdirde Kırşehir Belediyespor’la bu sezon mutlu sona ulaşacağımız ortadadır. Yeter ki önce hedefimize karar verelim. Şampiyonluk mu, yoksa orta sıralar mı?
Yeşil-beyazlı ekibimizin futbolcularını, teknik heyetini ve yönetimini Yeni Kırıkkalespor maçında ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutluyor, başarılı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .