KIRŞEHİR BELEDİYESPOR OLDU

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR OLDU

27.07.2017

Yeşil Kırşehirspor’un olağanüstü kongresi yapıldı, Veli Şahin Başkan…

Başkan Veli Şahin: “Herkes iyi bilsin ki yeni sezonda Kırşehir Belediyespor olarak iyi bir takım izleteceğiz”

 

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele edecek olan Yeşil Kırşehirspor’un olağanüstü genel kurulu dün Güneykent Tesislerinde yapıldı ve takımımızın adı Kırşehir Belediyespor olurken, Belediye Başkan Yardımcısı veli Şahin de Kulüp Başkanlığına seçildi.
Genel Kurula tek aday olarak katılan Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkalığında yeni yönetim kurulu ve isim değişikliği gündemi oluşturdu.

Güneykent Tesislerinde saat 10.30’da basın ve taraftarlara açık olarak gerçekleştirilen olağan üstü genel kurulda Yeşil Kırşehirspor genel kurul üyeleri geçtiğimiz sezonun ibrası ve yeni yönetim kurulun oylamasını gerçekleştirdi.
Alınan kararlar doğrultusunda yeni yönetim kurulu üyeleri basına açıklanırken, yeni logonun ve yeni ismin tanıtımı da gerçekleştirildi.
Yapılan Genel Kurul sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediyespor’un Başkanı Veli Şahin, yeni bir oluşumun içine girdiklerini ve bu oluşum sonrasında da taraftarlara ve basın mensuplarına desteklerini beklediklerini açıklayarak konuşmasına şöyle devam etti:
“Öncelikle bana bu görevi layık gören başta sayın Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye, Valimiz sayın Necati Şentürk’e, Milletvekillerimiz sayın Mikail Arslan ve sayın Salih Çetinkaya ile bu görevde beraber yer alacağımız yeni yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Gerçekten bizleri son derece zorlu bir görev bekliyor. Bizler yıllardır Kırşehir Belediyesi içinde bulunduğumuzdan dolayı böylesine zorlu görevlerin üstesinden gelmeye hazırız. Stres yönetimi konusunda başarılıyız. Bu görevi aldıktan sonra sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyoruz. Bu doğrultuda da başta basın mensupları olmak üzere, taraftarlarımızdan gelecek baskı ve eleştirilere karşı zorlanacağımızı düşünmüyorum ve her zaman eleştirilere kulak asıp, görüş ve önerilerini de dikkate alacağız. Amacımız Kırşehir’de sporun ve futbolun yukarılara çıkmasını istiyorsak gelen eleştirilere de her zaman açık olmak zorundayız.”
Yeni kurulacak takım hakkında da bilgiler veren Başkan Şahin, “Son bir haftadır iskelet takımın oluşması için çalışmalarımızı gece-gündüz sürdürüyoruz. Olağan Üstü Genel Kurul sonrası bu çalışmalarımız daha da hız kazanarak devam edecek. Yeni sezonda sahada yüreğini ortaya koyan, kazansa da taraftarların alkışladığı, kaybederken bile mücadelesini hiçbir zaman bırakmayan, sahada başı dik, Kırşehir futboluna ve taraftarlarına layık olacak bir takım oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Takımın iskeletini oluşturduktan sonra Nevşehir Kapadokya’da ve kendi tesislerimizde Türkiye Kupası’na kadar yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Buradan yeşil-beyaz renklere gönül vermiş olan cefakar taraftarlarımıza biraz sabırlı olmalarını istiyoruz. Bir futbol takımı kolay kurulmuyor. Yeni bir oluşum içinde olduğumuz için hemen başarı beklemek olmaz. Ama şunu herkes iyi bilsin ki yeni sezonda Kırşehir Belediyespor olarak iyi bir takım izleteceğiz. Örnek verecek olursak, Denizli’nin ilçesi olan Kızılcabölükspor’un kurulmasını ve son sezonlardaki gelişimi incelerseniz nasıl bir yol izlediklerini net bir şekilde göreceksiniz. Bizlerde başta Kızılcabölükspor olmak üzere Süper Ligi’nde mücadele eden Akhisar Belediyespor’un, komşumuz Niğde Belediyespor, Kastamonuspor gibi örnekleri göz önüne alaraktan misyonumuzu oluşturacağız” dedi.
Başkan Veli Şahin’in konuşmalarının ardından yeni yönetim kurulu listesi şu şekilde oldu.
Kulüp Başkanı: Veli Şahin, Başkan Yardımcısı: Hacı Yakup Saylam, Sekreter: Murat Aydemir, Sayman: Kazım Kaya, Asıl Üyeler: Saim Öztürk, Ahmet Üçgül, Levent Polat, Denetim Kurulu Başkanı: Sait Baş, Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ramazan Güneş ve Yalçın Durdu’dan oluşurken, Yedek Üyeler ise: Türker Şimşek, Gökhan Yazısı, Gökhan Göksu, Şafak Kaan Yıldırım, Ümit Karakuş, Hakkı Atik ve Ali Saylam’dan, Denetim Kurulu Yedek Üyeleri ise: Selim Uzun, Sezgin Güzel ve Ramazan Karadaş’tan oluştu. (HABER: SALİH GÜNER)



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .