Kırşehir Belediyespor kupaya kilitlendi

Kırşehir Belediyespor kupaya kilitlendi

16.08.2017

Yeşil-beyazlılar teknik direktörü Gökhan Kaynak: “Tur atlamak için elimizden geleni yapacağız”

SPOR TOTO Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor, zorlu lig öncesi en büyük sınavlarından biri olan Ziraat Türkiye Kupası’nda Aksaray Belediyespor’la yapacağı maça kilitlendi. Tek hedef tur atlamak.
22 Ağustos’ta Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaşacağı Aksaray Belediyespor maçının hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürürken, yeşil-beyazlı teknik adam Gökhan Kaynak, “Ezeli rakibimiz Aksaray Belediyespor ile yaptığımız maçların büyük kısmı yüksek atmosferde oynanıyor. 22 Ağustos’ta, Aksaray ile Ahi Stadı’nda ön eleme müsabakası oynayacağız. Eylül’de başlayacak olan lig öncesi en büyük sınavımız Ziraat Türkiye Kupası olacaktır. Saha ve seyircimiz önünde karşılaşacağımız Aksaray Belediyespor’u yenerek tur atlamak istiyoruz. Futbol bu her türlü sonuca centilmenlik ölçüsü içerisinde saygılı olmalıyız” dedi.
Güneykent Tesislerinde Aksaray Belediyespor maçı öncesi açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Gökhan Kaynak, “Şartlar ne olursa olsun hedefimiz tur atlamak” dedi.
Aksaray Belediyespor ile oynayacakları maçın centilmenlik çerçevesi içinde geçmesini isteyen Kaynak şunları söyledi: “Gerçekten son yıllarda gerek Aksaray, gerekse de bizler için derbi niteliğindeki maçlarda istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu olayların sonunda her iki takım oyuncuları, teknik heyeti ve de en önemlisi taraftarlar çok büyük zararlar görüyor. Bizler artık bu zararları görmek istemediğimizden dolayı önce kendi taraftarlarımızı daha sonrada komşu şehrimizin taraftarlarını sağduyuya davet ediyoruz. Çünkü her iki takımında yönetimi sil baştan değişti. Hedefler büyütüldü. Bu hedefler doğrultusunda taraftarların takımına zarar vermemesini istiyoruz. Herkesin bildiği gibi son günlerde ülkemizde terör olayları aldı başını gidiyor. Nasıl ki yeri geldiğinde birlik ve beraberlik örneği sergiliyorsak, bu maçta da kavga ve kötü olayların yaşanmaması için elimizden geleni ev sahibi olarak yapacağız. İnşallah olayların yaşanmayacağı, sadece futbolun konuşulduğu, elenen takımın tur atlayan takımı tebrik edeceği, centilmence bir maç olmasını diliyorum. Tabii ki gönlümüz tur atlamaktan yana. Ahi Stadı’nda, Aksaray Belediyespor karşısında gereken mücadelemizi sahaya yansıtıp taraftar desteğimizi de arkamıza alarak tur atlamak için gereken mücadelemizi sahaya yansıtacağız.”
AKSARAY GÜÇ DEPOLUYOR
Bu arada Ziraat Türkiye Kupası’nda Kırşehir Belediyespor’un rakibi Aksaray Belediyespor çalışmalarını Afyonkarahisar’da sürdürüyor.
Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde çift antrenmanla çalışan Aksaray Belediyespor’un teknik direktörü Ufuk Uysal takıma kuvvet yüklemesi yaptırıyor.
Özellikle sabah antrenmanında futbolcuların gücüne güç katmak adına her gün kuvvet çalışmasını arttırarak takımı lige hazırlıyor.
Takımın lige hazırlanmasından ve çalışmasından oldukça memnun olduğunu ifade eden teknik direktör Ufuk Uysal, “Amacımız ligin ilk maçına kadar hazır olmak istiyoruz. Lige kadar Ziraat Türkiye Kupası da dahil 5 ya da 6 müsabaka oynayacağız” dedi.
Aksaray Belediyespor lig öncesi ilk hazırlık kamp yapılan Korel otelin sahasında Sandıklıspor ile oynadığı özel maçın ardından bugün kamp çalışmalarını tamamlayarak Aksaray’a döneceği bildirildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .