Kırşehir Belediyespor, emektar futbolcularını unutmayacak

Kırşehir Belediyespor, emektar futbolcularını unutmayacak

08.08.2017

KIRŞEHİR eski teknik direktörlerinden Bekir Barı Cihan’ın sosyal medyadaki açıklamalarının ardından Kırşehirspor’un yıllarca formasını giyen kaptan Hacı Ahmet ile kaleci Serkan Kartal’a Kırşehir Belediyespor yönetiminin sahip çıkacağı açıklandı. Eski teknik direktörlerden ve yönetim kurulu üyesi Bekir Barış Cihan’ın sosyal medya hesabı üzerinden Belediyespor yetkililerine Kaleci Serkan Kartal’a ahde vefa da bulunulması gerektiğini açıkladı. Cihan yapmış […]

KIRŞEHİR eski teknik direktörlerinden Bekir Barı Cihan’ın sosyal medyadaki açıklamalarının ardından Kırşehirspor’un yıllarca formasını giyen kaptan Hacı Ahmet ile kaleci Serkan Kartal’a Kırşehir Belediyespor yönetiminin sahip çıkacağı açıklandı.
Eski teknik direktörlerden ve yönetim kurulu üyesi Bekir Barış Cihan’ın sosyal medya hesabı üzerinden Belediyespor yetkililerine Kaleci Serkan Kartal’a ahde vefa da bulunulması gerektiğini açıkladı.
Cihan yapmış olduğu açıklamada “Sene 2013’tü yeni kurulan ekibimizin şampiyonluğa oynadığı sene. Şampiyonluğa giden yoldaki en kritik adam olarak kalede Serkan Kartal vardı. Sene 2014 takım da beş kuruş para yok. Aylık 500 TL oynadı hiç peşinat bile almadı. Bu kez sene 2015 aylık 700 TL’ye oynadı. Ve geçen sene Aylık 1000 TL’ye oynadı. 4 yıl boyunca 20 yaş grubu çocuklar ile tesiste tek başına kaldı. Ne uğruna yaptı bunu; dostları, işe girme vaadi ve Kırşehirspor için. Grubumuzun en iyi kalecisi olduğu herkes tarafından bilinen bu isme şehrimizin ve Kırşehirspor’un borcu var. Özellikle şu an yetki sahibi olan kişiler. Onca verilen emeğin bu şekilde karşılığı olmamalı” diye görüş bildirdi.
2013-2014 sezonu öncesinde Çatalhöyük Çumraspor’dan transfer olan Serkan Kartal dört sezon formasını giydiği eski adıyla Yeşil Kırşehirspor’da 96 maça çıktı. Tecrübeli kaleci kurtarışları ve ağabeyliği ile Yeşil Kırşehirspor’un maddi sorunlar yaşadığı sezonda takımın en önemli kozu olmuştu.
Cihan’ın bu açıklamasından sonra taraftarlar tarafından sosyal medyada destekler verildi. Bunun üzerine Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci olaya el atarak Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve Serkan Kartal ile Hacı Ahmet Çelik’e kulüpte görev verilmesini kararlaştırdıkları ve bunu tecrübeli futbolculara ilettikleri öğrenildi.
Bu karar sonrasında Serkan Kartal da bir açıklamada bulunarak ‘Kamuoyunda hakkımızda çıkan bazı haberlerden dolayı açıklama gereği hissettik. Kırşehirspor’a geldiğimiz günden bu güne yaşadıklarımız, yaşattıklarımız ve verdiğimiz emek herkes tarafından bilinmektedir. Taraftarlarımızın bizim adımıza yapmış oldukları yorumlar ve duygular bizi onure etmiştir. Kırşehir Belediyespor adı altında yeniden yapılanan kulübümüzde Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve Kulüp Başkanımız Veli Şahin kulüp bünyesinde bizlere de görev vererek sahip çıkmıştır. Şahsımız adına kendilerine teşekkür ederiz. Biz buradayız sonsuza kadar YEŞİL BEYAZ’ ifadelerini kullandı.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .