Kırşehir Belediyespor bütçesine göre transfer arayışında

Kırşehir Belediyespor bütçesine göre transfer arayışında

05.08.2017

BÖLGESEL Amatör Lig’de sezon hazırlıklarına 1 Ağustos Salı günü başlayan Kırşehir Belediyespor, kadrosunu iç ve dış transferde kattığı isimlerle güçlendirmeye çalışıyor. Yeni sezon hazırlıklarına Güneykent’teki kendi tesislerinden devam eden Kırşehir Belediyespor’a Zara Belediyespor’un kadrosunda geçen sezon yer alan ve sezon başında prensip anlaşmasına varılan Mustafa Akkuş, Muhammed Yörük ve Salih Bölükbaşı’nın ayrılmasının ardından teknik ekip […]

BÖLGESEL Amatör Lig’de sezon hazırlıklarına 1 Ağustos Salı günü başlayan Kırşehir Belediyespor, kadrosunu iç ve dış transferde kattığı isimlerle güçlendirmeye çalışıyor.
Yeni sezon hazırlıklarına Güneykent’teki kendi tesislerinden devam eden Kırşehir Belediyespor’a Zara Belediyespor’un kadrosunda geçen sezon yer alan ve sezon başında prensip anlaşmasına varılan Mustafa Akkuş, Muhammed Yörük ve Salih Bölükbaşı’nın ayrılmasının ardından teknik ekip yeni transfer arayışlarına girdi.
Kırşehir Belediyespor’un Sportif Direktörü Salih Eken, takımı bütçe imkanları ile güçlendirmeye çalıştıklarını belirterek, futbolcu arayışlarını sürdürdüklerini ifade etti.
Futbolcu piyasasında rakamların çok yüksek olmasından dert yanan Salih Eken “Bilmediğimiz, tanımadığımız bir futbolcu ağzı 150-200 bin liradan açıyor. Bu da kulübümüze büyük külfet getirecek. Biz hem bütçemize uygun, hem de bizlere katkı sağlayacak futbolcuları kadromuza katmak istiyoruz. Bunun için de Teknik Direktörümüz Gökhan Kaynak’la birlikte ince eleyip sık dokuyoruz. Zaraspor formasını giyen bu üç futbolcunun takımımızdan ayrılmasına anlam veremedim. Tabi bu onların kararıdır, saygı duyuyorum. Ama biz önümüze bakıp, kadromuzu güçlendireceğiz” dedi.
Zara Belediyespor’un kadrosunda geçen sezon yer alan prensip anlaştıkları Mustafa Akkuş, Muhammed Yörük ve Salih Bölükbaşı kendi istekleriyle Kırşehir’den ayrıldıklarını belirten Salih Eken, bu futbolcuların kararına saygı duyduklarını, onların yerine en az 5-6 futbolcu daha transfer etmek istediklerini ifade etti.
Kampta 18 futbolcuyla lig hazırlıklarını sürdürdüklerini ve bu kadroyu 24’e tamamlayarak transferi kapatacaklarını belirten Salih Eken “Sanırım büyük bir aksilik olmazsa çalışmalarımızı bu hafta da Güneykent’te tamamlayıp, transfer edeceğim 5-6 futbolcu ile birlikte Nevşehir kampına geçeceğiz. Ardından Bu ay sonunda Ziraat Türkiye Kupası maçı oynayacağız. Bu maça kadar çok iyi bir çalışma dönemi geçirmek istiyoruz. Hedefimiz lige en eksiksiz bir şekilde girmektir” diye konuştu.
Bu arada Teknik Direktör Gökhan Kaynak yönetiminde, Güneykent Tesisleri’nde lig hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlılarda tempo arttırıldı. Sabah ve öğleden sonra gerçekleştirdiği idmanlarla güç depolamaya çalışan Kırşehir Belediyespor’un genç teknik sorumlusu Gökhan Kaynak, futbolcularına koşu ve ısınma hareketleri ile dayanıklılık ve kuvvet çalışması yaptırıyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .