Kırşehir Belediyespor 3. etap çalışmalarına bugün başlıyor

Kırşehir Belediyespor 3. etap çalışmalarına bugün başlıyor

06.08.2018

Kocaeli Kartepe’de ikinci etap kamp çalışmalarını tamamlayan Kırşehir Belediyespor, üçüncü etap kamp çalışmalarına bugün Kırşehir’de toplanarak start verecek. 12 gün süren Kartepe kampını tamamladık sonra futbolcularına dört gün izin veren Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, bugün öğleden sonra takımın Güneykent Tesisleri’nde toplanarak üçüncü etap çalışmalarına başlayacak. Kartepe Kampı’nı gazetemize değerlendiren Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, […]

Kocaeli Kartepe’de ikinci etap kamp çalışmalarını tamamlayan Kırşehir Belediyespor, üçüncü etap kamp çalışmalarına bugün Kırşehir’de toplanarak start verecek.
12 gün süren Kartepe kampını tamamladık sonra futbolcularına dört gün izin veren Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, bugün öğleden sonra takımın Güneykent Tesisleri’nde toplanarak üçüncü etap çalışmalarına başlayacak.
Kartepe Kampı’nı gazetemize değerlendiren Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, şunları söyledi:
“3. Lig’in yeni bir ekibi olarak çalışmalarımızı üç etapta yapmaya karar vermiştik. Önce takımımızı kurduk ve çalışmalarımıza Güneykent Tesisleri’nde yaptık. Ardından 12 gün süren Kocaeli Kartepe kampına geçtik. Buradaki çalışmalarımız sırasında 5 hazırlık maçı yaparak çalışmalarımızın karşılığını aldık. Kartepe Kampımız çok verimli geçti. 3. Lig’in yeni ekibi olarak yeni bir yapı kurmaya çalıştık ve bunu da büyük ölçüde başardık. Takımımızın genel durumuna bakıldığını iyiyiz. Ama yeni bir takım kurduğumuz için bir uyum sorunumuz vardı. Bunu kısa sürede aşmak için daha çok çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içindeyiz. Kartepe’de yaptığımız hazırlık maçlarında alınan sonuçlardan çok futbolcularımızın ortaya koydukları performanslardı. Yeni kurulan bir takım olduğumuz için yaşanan uyum sorununu da belli bir ölçüde kaldırdığımızı düşünüyorum. Bunu tamamen ortadan kaldırmamız için üçüncü etap çalışmalarına başlayacağız. İkinci etap kamp çalışmalarımızın ardından takımımıza 4 günlük bir izin verdik. Bugün Kırşehir’de toplanarak tesislerimizde üçüncü etap çalışmalarımıza başlayacağız. Burada çalışırken, Nevşehir’e kamp için gelen 4 takımla da özel maçlar yapmayı planlıyoruz. Nevşehir’deki çalışmalarını sürdüren takımlarla özel maç konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an oynayacağımız takımlardan sadece Niğde Belediyespor maçının tarihi belli. 12 Ağustos’ta Niğde Belediyespor’la ya Kırşehir’de, ya da Nevşehir’de bir hazırlık maçı yapacağız ve ardından takımımıza bayram tatili için birkaç gün izin vereceğiz. Ardından çalışmalarımıza yeniden başlayacağız. Hedefimiz lig başlayana kadar takımımızdaki uyum sorununu ortadan kaldırıp, güçlü bir takım olacağız.”
Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, kadrosunda ciddi bir eksiklik olmadığını, ancak transferin son gününe kadar da belki 1-2 futbolcuyu daha kadrolarına katabileceklerini de belirterek, “Lig uzun bir maraton. Her mevkiiye 2-3 futbolcumuzun bulunması gerekir. Kulüp Başkanımızla birlikte Kırşehir’i bu ligte başarıyla temsil edecek bir kadro kurduğumuzu düşünüyoruz. Tabi bu uzun lig maratonunda sakatlıklar, cezalıların da olabileceğini unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle takımımızın bunları da düşünerek kadromuzu geniş tutmamız şart. Şu anda kadromuzdan ve futbolcularımızdan memnunuz. Transferin son gününe kadar açığız. Belki 1-2 futbolcuyu daha kadromuza alabiliriz. Ama ben şuna inanıyorum kurduğumuz bu kadro Kırşehir’i en iyi şekilde bu ligte temsil edecektir” diye konuştu.
Taraftarlara da bir çağrı yapan Teknik Direktör Dinçel, “Yeni bir takım kurduğumuzu taraftarlarımızın iyi bilmesi gerekiyor. Elbette bu kadronun belli bir sürede oturması, futbolcuların birbirini tanıması gerekiyor. Biz bu konuda her türlü çalışmayı yaparken, taraftarlarımızın da biraz sabırlı ve anlayışlı olmaları, onları motive etmeleri gerekiyor. İnşallah hep birlikte bu sıkıntıları aşacağız ve Kırşehir Belediyespor olarak başarılar elde edeceğiz” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .