Kırşehir Belediyesi’nden aşure ikramı

Kırşehir Belediyesi’nden aşure ikramı

30.09.2017

Kırşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Cacabey Meydanında aşure dağıttı. Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı bu yıl da, Cacabey Meydanı’nda yapıldı. Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure ikramı Cacabey Meydanında Başkan Yardımcıları Veli Şahin, Yaşar Sulu ve Emre Şahinci tarafından gerçekleştirildi. Vatandaşlar, ikram edilen aşurelerden almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure […]

Kırşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Cacabey Meydanında aşure dağıttı.
Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı bu yıl da, Cacabey Meydanı’nda yapıldı.
Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure ikramı Cacabey Meydanında Başkan Yardımcıları Veli Şahin, Yaşar Sulu ve Emre Şahinci tarafından gerçekleştirildi.
Vatandaşlar, ikram edilen aşurelerden almak için uzun kuyruklar oluşturdu.
Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin “Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki yeri büyüktür. İnsanlık tarihinin birçok önemli hadisesi muharrem ayının onuncu günü meydana gelmiştir. Kırşehirli hemşerilerimizin ve İslam aleminin Muharrem ayını kutluyoruz. Çok bereketli bir aydayız. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak bugün Kırşehirli hemşerilerimize aşure ikram etmek istedik. Kırşehir Belediyesi olarak bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bu ay bereket ayı. İnşallah bu ayın feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Muharrem ayı dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayıdır. Aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Cacabey Meydanında aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz. Bu bereket ayının da inşallah tüm İslam alemine, ülkemize ve tüm insanlığa bereket getirmesini temenni ediyor ve herkesin Muharrem ayını kutluyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .