Kırşehir bayrama serin havada girecek

Kırşehir bayrama serin havada girecek

28.08.2017

Mevsim normallerine düşen sıcaklıklarla birlikte geceleri serin geçecek…

YURDUMUZDA Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde etkili olması beklenen yağışların Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile ilimiz Kırşehir’in de içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesi’nde etkili olmayacağı bildirildi.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine düştüğü, gece sıcaklıklarının ise etkili olan rüzgarla 14 dereceye düştüğü ilimiz Kırşehir’de önümüzdeki günlerde yağış da beklenmiyor.
Meteoroloji Kırşehir İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, Kırşehir ve çevresindeki havaya ilişkin gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, sıcaklıkların azalmasıyla geceleri serin geçeceğini söyledi.
Meteoroloji İl Müdürü Yıldız, “Yapılan son meteorolojik tahminlere göre ülkemiz üzerindeki alçak basınç merkezinin etkisinde kalmaya devam edecek. Özellikle geçtiğimiz günlerde mevsim normallerinin 8-9 denece üzerinde seyreden hava sıcaklığı ve hafta başında mevsim normalleri civarına düşmeye başlamıştı. Önümüzdeki 4 gün içerisinde ilimizde yağış beklemiyoruz. Hava az bulutlu ve açık geçecek gündüz sıcaklıkları 29-30 derece bandında seyretmeye devam edecek. Geçtiğimiz haftaya göre sıcaklıkla 7-8 derece civarında düşüş gerçekleşti. Özellikle gece sıcaklıkları geçtiğimiz haftalarda 21 dereceye kadar yükselmişti. Geçtiğimiz haftaya göre 6-7 derecelik bir düşüş bekliyoruz. Özellikle ilimizde hakim olan kuzeyli rüzgarlarla birlikte gece hissedilen sıcaklıkta oldukça serin olacak geçtiğimiz günlere göre gece hava serin olacak. Sıcaklık 14-15 derece civarında rüzgar ise özellikle gece saatlerinde orta, zaman zaman ise kuvvetli olarak esmeye devam edecek. Gündüz saatlerinde ise yine kuzeyli rüzgarlar orta kuvvette esecek. Hava az bulutlu ve açık geçecek. Gündüz sıcaklıkları 29-30 derece civarında gece sıcaklıkları ise 14-15 derece civarında gerçekleşecek” dedi.
BU ARADA Yapılan son değerlendirmelere göre, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ardahan ve Osmaniye çevreleri ile Giresun’un iç, Erzurum’un kuzey ve Hatay’ın kuzey kıyı (Dörtyol, Erzin) ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Akdeniz kıyı kesimlerinde biraz azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimleri ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 29
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 30
İzmir: Az bulutlu ve açık 34
Bursa: Parçalı ve az bulutlu 32
Adana: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 34
Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 29
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde il geneli, akşam saatlerinde doğu ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .