Kırşehir Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamaya hazır

Kırşehir Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamaya hazır

22.09.2017

Başbakan Binali Yıldırım 30. Ahilik Haftası ve 53. Esnaf Bayramı kutlamalarına katılmak üzere bugün Kırşehir’e gelecek. Başbakan Binali Yıldırım bugün saat 11.00’de helikopterle Ahi Stadı’na inecek ve buradan Ahi Evran Camii’ne geçerek Ahi Evran-ı Veli’nin türbesini ziyaret edip, dua okuyacak. Ardından Kırşehir Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den çalışmaları hakkında brifing aldıktan sonra Cacabey Meydanı’nda […]

Başbakan Binali Yıldırım 30. Ahilik Haftası ve 53. Esnaf Bayramı kutlamalarına katılmak üzere bugün Kırşehir’e gelecek.
Başbakan Binali Yıldırım bugün saat 11.00’de helikopterle Ahi Stadı’na inecek ve buradan Ahi Evran Camii’ne geçerek Ahi Evran-ı Veli’nin türbesini ziyaret edip, dua okuyacak. Ardından Kırşehir Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den çalışmaları hakkında brifing aldıktan sonra Cacabey Meydanı’nda düzenlenecek Esnaf Bayramı kutlamalarına katılacak olan Başbakan Binali Yıldırım, bir konuşma yaptıktan sonra Türkiye’de yılın çırağı, kalfası ve Ahisi seçilenlere ve Ahilik Hizmet Ödülü’ne layık olan kişilere ödüllerini verecek.
Ahilik Bayramı kutlamalarının tamamlanmasının ardından saat 14.00’te Kırşehir Valiliği’ne geçerek Vali Necati Şentürk’ten çalışmaları ve sorunları hakkında bilgiler alacak olan Başbakan Yıldırım, saat 15.00’ta Kırşehir Belediyesi tarafından eski sanayi sitesi alanına yaptırdığı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışını da yapacak ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sözcüsü İbrahim Kalın’ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş Kültür Festivali”nin açılışını yapacak. Başbakan Yıldırım, daha sonra Kırşehir’den ayrılarak Ankara’ya dönecek.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile bazı bakan ve çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşların başkan ve temsilcilerinin de Ahilik Bayramı’na katılması beklenirken, Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve AK Parti İl Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahilik Haftası kutlamalarının son gününde Kırşehir’e gelecek Başbakan Binali Yıldırım’ı bütün Kırşehirlilerin karşılamaya hazır olduklarını belirterek, bütün Kırşehirlileri, esnaf ve sanatkarları bugünkü kutlamalara katılmaya davet ettiler.
KIRŞEHİRLİLERİN BAŞBAKAN’DAN BEKLENTİLERİ…
Bugün Kırşehir’e gelerek Esnaf Bayramı törenlerine katılacak Başbakan Binali Yıldırım’dan Kırşehirlilerin bir çok beklentisi var. Yüksek hızlı tren projesinin biran önce hayata geçirilmesi, Kırşehir-Kapadokya Havalimanı yolunun yapılmasını, yıllardır bir türlü hayata geçirilemeyen çevre yolu projesine artık başlanmasını, Aksaray-Ortaköy-Kırşehir yolunun duble yol haline getirilmesini, 200 yataklı yapılması planlanan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 500 yatağa çıkarılmasını, çiftçilerin sulu tarıma geçmesi için yıllardır beklediği Yamula Sulama Barajı’ndan Kırşehir yöresi ve çiftçilerinin yararlanmasının sağlanmasını, Kırşehir Belediyesi’nin şehir merkezinden kaldırmayı düşündüğü Ahi Stadı’nın yerine daha büyük ve modern bir stat yapılmasını, Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin yaşadıkları yurt sorununun çözümlenmesini isteyen Kırşehirliler “Biz 15 yıldır Ak Parti iktidarlarına büyük destekler verdik. Sayın Başbakanımız da bizlerin yaşadığı sorunların çözümü konusunda destek verip, beklediğimiz hizmet ve yatırımların biran önce hayata geçirilmesini sağlamalıdır” diye görüş bildirdiler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .