Kırşehir başarısının ödülünü aldı

Kırşehir başarısının ödülünü aldı

13.09.2017

Kırşehir’in Türkiye’de YGS ve LYS’de matematik sıralamasında elde ettiği başarı, matematik ders kitaplarını hazırlama şeklinde ödüllendirildi…

2018-2019 eğitim-öğretim yılında 6, 7 ve 8. sınıflarda okutulacak matematik ders kitaplarını Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlayacak.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 6., 7., 8. sınıflarda okutulacak matematik ders kitaplarını hazırlayacak 9 öğretmenden oluşan komisyon ile bir araya geldi.
Kırşehir’de kurulan komisyon yenilenen müfredat kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen ve öğrencilere daha nitelikli ders kitabı sunma hedefi doğrultusunda örgün ve yaygın eğitimde okutulmak üzere 6, 7 ve 8. sınıflarda tüm Türkiye’de okutulacak matematik ders kitabını hazırlayacak.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, “Bilindiği üzere ilimiz yıllara göre Türkiye genelinde matematik-fen bilimleri, matematik-Türkçe sıralamalarında önemli başarılar elde etmiştir. Matematik alanında başarılarımızın sonucu olarak, Bakanlığımız Matematik ders kitaplarının ilimizde öğretmenlerimiz tarafından hazırlatılmasına karar vermiştir. Bakanlığımızın eğitimde niteliği artırma çalışmaları kapsamında ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesi güncellenmiş ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün web sayfasında yayınlanmıştır.
Çizelgede yer alan zorunlu ve seçmeli dersler, 21.yüzyıl becerilerini kapsamakta, milli ve manevi değerleri benimsemekte, günlük yaşama uygun ölçüde sade ve anlaşılır olarak tanımlanmıştır. Kitap komisyonunda yer alacak editör, yazar, dil uzmanı, görsel tasarım, grafiker öğretmenlerimiz itina ile belirlenip Valiliğimize sunulmuş ve gerekli olur alınmış olup ve 18 Ağustos 2017 tarihinde Bakanlığımıza listemiz gönderilmiştir” açıklamasında bulundu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .