Kırşehir, baharı karla karşıladı

Kırşehir, baharı karla karşıladı

21.03.2015

Mart kapıdan baktırdı
Soğuk havanın yarından itibaren etkisini yitirmesi beklenirken, hava sıcaklığı da yükselecek…

KIRŞEHİR, baharın başlangıcının kutlanacağı Nevruz Bayramı günü olan, 21 Mart Cumartesi gününe karla merhaba dedi.

Mart ayının üçüncü haftası geride kalırken ülke genelinde birçok ilde olduğu gibi Kırşehirliler de sabah güne karla uyandı. Yurdun iç ve doğu bölgelerinde etkili olan soğuk ve kar yağışlı hava ilimiz Kırşehir’de de etkili oldu.
İç Anadolu Bölgesi ile birlikte ilimiz Kırşehir’de etkili olan soğuk ve kar yağışlı havanın bugün de etkili olması beklenirken, hava sıcaklığı yarından itibaren yükselecek. Kırşehir Meteoroloji İl Müdür Vekili Araştırmacı Murat Gökçe, ilimiz Kırşehir’de önümüzdeki günlerde etkili olacak hava tahminine ilişkin bilgiler verdi.

METEOROLOJİ.avi_snapshot_00.00_[2015.03.21_10.44.47] copy
Meteoroloji Müdür Vekili Murat Gökçe, “Kırşehir de, şu anda ülkemizin iç ve doğu bölgelerinin üzerinde bulunan soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmiş bulunuyor. Gece sıcaklıklarında düşme olduğu gibi gündüz sıcaklıkları da hissedilir derecede azaldı. Ayrıca Cuma gününden itibaren önümüzdeki 5 gün içinde muhtelif zamanlarda karla karışık yağmur ve kar yağışları da göreceğiz. İç Anadolu Bölgesi olarak genellikle parçalı ve çok bulutlu olacak. Doğusu ve zamanla bölgenin genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor. Kırşehir ilimizde ise hafta sonu etkili olacak hava sıcaklıklarındaki düşüş, Pazartesi günü etkili olacak aralıklı yağmurla birlikte sıcaklık biraz yükselecek. Gündüz sıcaklığı 7, gece de eksi 1 olacak. 24 Mart Salı günü yağışlı sistem bölgemizden ayrılacak. Sıcaklık biraz daha yükselerek gündüz 9 derece, gece 2 derece olarak tahmin ediliyor” dedi.
Yaklaşık bir haftadır çok bulutlu ve yağışlı havanın etkili olduğu Kırşehir’de sabah kar yağışı ile vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı. Sürücüler, karla kaplanan araçlarını temizleyerek işlerine gitmeye çalıştı. Kar yağışına oldukça şaşırdıklarını söyleyen vatandaşlar, “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözünün gerçek olduğunu belirterek, kar yağışının kendileri için sürpriz olduğunu dile getirdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .