“Kırşehir artık kabuğunu kırmalı”

“Kırşehir artık kabuğunu kırmalı”

14.11.2018

Murat Uzun, AK Parti’den Belediye başkan aday adayı “Kırşehir artık kabuğunu kırmalı” Kırşehir Ağız ve Diş Hastanesi’nde görev yapan Murat Uzun, Ak Parti’den Kırşehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Kırşehir’e hizmet etmek yola çıktığını ifade eden Murat Uzun, AK Parti İl Merkezi’ne giderek belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı. Burada bir basın açıklaması yapan Uzun, […]

Murat Uzun, AK Parti’den Belediye başkan aday adayı

“Kırşehir artık kabuğunu kırmalı”

Kırşehir Ağız ve Diş Hastanesi’nde görev yapan Murat Uzun, Ak Parti’den Kırşehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.
Kırşehir’e hizmet etmek yola çıktığını ifade eden Murat Uzun, AK Parti İl Merkezi’ne giderek belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı. Burada bir basın açıklaması yapan Uzun, Kırşehir’de yaşadığını ve Kırşehir’in korunlarını iyi bildiğini ve bunları çözümlemek için bu yola çıktığını söyledi.
Dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i de ziyaret ederek gazetemiz imtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu ve Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner’le bir süre sohbet eden ve adaylık gerekçelerini açıklayan Murat Uzun, adaylık gerekçelerini açıkladı.
Kırşehir Belediyesi’ni proje üreten bir kurum haline getirmek istediklerini anlatan Murat Uzun, şunları söyledi:
“31 Mart 2019 tarihinde ülkemizde yerel yönetimler seçimi yapılacaktır. Bu seçimin vatanımıza milletimize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Haktan niyaz ederim.
Yaklaşık 10 yıldır Belediye Başkanlığı yapan ve Kırşehir’e kazandırmış olduğu eserlerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ve ekibine şükranlarımı sunarım.
“Ben partimize yabancı birisi değilim, gençlik kolları ve mahalle başkanlığı yaptım. Partimizin vermiş olduğu görevleri yerine getirdim. SKM’lerde seçim bürolarında seçimlerde çalışıp ev ve mahalle toplantıları yaptım.
“Kırşehir’de yaşıyorum, Kırşehir’in sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunları ortak akıl yöntemi ile çözebileceğimize inanıyorum. Bu seçime yeni değil 3 sene öncesinde başladım. Vatandaş ziyaretleri yaptım, esnaf ziyaretleri yaptım insanların fikir görüş ve önerilerini aldım. Kırşehir e ne yapabiliriz? Bunun gibi soruları yönelttim. Bunları not ettim. Vatandaşlarımızın önerilerini birer proje haline getirdim. Çünkü bu şehri bilen bu şehirde yaşayanlardır.
“Ben sosyal bir insanım, Kırşehir’de sosyal faaliyetler yaptım. Özellikle gençlerin kötü alışkanlıklarından uzak kalması adına faaliyetler yaptım. Bunlardan bir tanesi yakın zamanda yaptığımız ve halen devam etmekte olan 13 köy takımını bir araya getirmek oldu. Su ahir zamanda kardeşin kardeşle bir araya gelmediği zamanda biz 13 köy takımını bir araya getirip birbirleri ile tanışmasına vesile olduk. Allah nasip ederse Kırşehir’de yaşayan, kadınlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, yaşlılarımız ve engelli kardeşlerimize dair herkese uygun projeler hazırladık.
“Yine bu projelerde ekonomiden, kültüre, eğitimden, spora, üretimden sanayileşmeye kadar bir çok projeyi tek başıma değil halkımız ile hazırladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adaylığımızı onaylarsa bu projeleri sizlere açıklamış olacağız.
“Allah nasip eder Belediye başkanı olursam, parti ayrımı gözetmeksizin, insanların daha güzel bir şekilde yaşamalarını sağlayacak projeleri hayata geçirmek istiyorum.
En önemli sorun olan işsizlik için çözüm üretmeliyiz. Ben burada şehrime bir tane sanayici getirebilir miyim? Buraya bir fabrika kurabilir miyim? Bunları düşünmemiz gerekiyor. Bunlar için Kırşehir de yasayan matematik beyinli, geometrik düşünen insanların olduğunu biliyorum. Kırşehir’in üretime ve istihdama ihtiyacı vardır. Yeni is sahalarının kurulması üreten belediye olmak için var gücümüzle çalışacağız.
“Kırşehir artık kabuğunu kırmalı. Kırşehir artık Kayseri ve Ankara arasında sıkışan bir ilden çıkmalı. Kırşehir artık yeni ufuklara yelken açmalı. Kırşehir artık Anadolu’nun parlayan yıldızı olmalı. Sevgili dostlar Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Bizler makamın kölesi olmayacağız Rabbim nasip ederse halkın içinde olup halkın istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Halkın yanında olup, görüş öneri ve eleştirilerine açık olacağız.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .