Kırşehir-Ankara karayolu ihalesi 22 Ağustos’ta

Kırşehir-Ankara karayolu ihalesi 22 Ağustos’ta

24.07.2017

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Gölbaşı-Kulu-Kaman yol ayrımı ile Bala-Kaman-Kırşehir devlet yolu bitümlü sıcak kaplama yapım işlerinin Ağustos ayında ihalesinin yapılacağını bildirdi. Arslan, ilimizi Ankara’ya bağlayan karayolunda Gölbaşı-Kulu-Kaman yol ayrımı ile Bala-Kaman-Kırşehir karayollarının bitümlü sıcak kaplama ihalesinin Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından 22 Ağustos’ta gerçekleştirileceğini kaydetti. Yapılacak çalışmayla söz konusu karayolunun can ve mal […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Gölbaşı-Kulu-Kaman yol ayrımı ile Bala-Kaman-Kırşehir devlet yolu bitümlü sıcak kaplama yapım işlerinin Ağustos ayında ihalesinin yapılacağını bildirdi.
Arslan, ilimizi Ankara’ya bağlayan karayolunda Gölbaşı-Kulu-Kaman yol ayrımı ile Bala-Kaman-Kırşehir karayollarının bitümlü sıcak kaplama ihalesinin Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından 22 Ağustos’ta gerçekleştirileceğini kaydetti.
Yapılacak çalışmayla söz konusu karayolunun can ve mal güvenliği açısından daha ideal hale geleceğine işaret eden Arslan, şu bilgileri verdi:
“Uzunluğu 45,18 kilometre olan proje, 2×2 şerit sathi kaplamalı bölünmüş yol standardında olacak. Mevcut 2×2 şerit sathi kaplamalı yolumuz trafik, can ve mal güvenliğinin temin edilmesi ve bakım onarım maliyetinin en aza indirilmesi için bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak yapılarak, üst yapı iyileştirilecek. Proje bünyesinde Karakeçili bölgesine kavşağına 1 alt geçit köprülü kavşak ve Bahşili bölgesine 1 üst geçit köprülü kavşak yapılacak.”
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .