Kırşehir Ak Parti’de Muzaffer Aslan dönemi

Kırşehir Ak Parti’de Muzaffer Aslan dönemi

13.09.2017

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan onay verdi

Muzaffer Aslan: “Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp partimizde yeni bir dönemi başlatma ve partimizin bayrağını daha üst noktalara çıkarma zamanı”

 

Hacı Turan, Kırşehirli üç aday ile birlikte Genel Merkez’de

2011 GENEL Seçimlerinde AK Parti’den Kırşehir Milletvekili seçilen ve bu görevini 4 yıl sürdürdükten sonra AK Parti Genel Merkezi tarafından Adana, Gaziantep ve Kilis Bölge Sorumluluğu görevi verilen Muzaffer Aslan, Mustafa Kendirli’nin istifası ile boşalan İl Başkanlığına atandı.
Kırşehir AK Parti’de Mustafa Kendirli’nin istifasıyla boşalan İl Başkanlığı için daha önce iki yıl İl Başkanlığı görevinde bulunan ve bir dönem milletvekilliği yapan Muzaffer Aslan ile halen İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüten Barboros Dulkadiroğlu ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Bilgehan Altaş İl Başkanlığı için Ak Parti Genel Merkezi’ne davet edilmişti.
AK Parti Genel Merkezi’nde çağrılan Muzaffer Aslan, Barbaros Dulkadiroğlu ve Bilgehan Altaş 18 ilin bulunduğu Karadeniz Bölgesi’nden Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürüten 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan’la birlikte bir süre görüştükten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldi. Bu isimler üzerinde çalışma yapan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son kararını verdi ve daha önce partisinin bir dönem milletvekilliğini yapan Muzaffer Aslan’ı il başkanlığına atadı.
Ak Parti’ye yine il başkanı olan Muzaffer Aslan, atanmasının ardından gazetemize yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsıma bu önemli görevi vermesi benim için büyük onur ve şeref kaynağıdır. Kırşehir’de Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev yaptım. Hemşehrilerimi ve partililerimizi çok yakından tanıyorum. Zaten Kırşehir’in sorunlarını ve çözüm yollarını iyi biliyorum. Artık partimizde birlik ve beraberliği daha da yükseklere çıkartarak, partimizin kapısını partili-partisiz bütün hemşehrilerime ardına kadar açık tutarak, her bir hemşehrimizin istek ve beklentilerine cevap vermek için elimden gelen bütün çabayı harcayacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp partimizde yeni bir dönemi başlatma ve partimizin bayrağını daha üst noktalara çıkarma zamanı. Bu dönemde daha güçlü, herkesin seveceği, bağrına basacağı bir teşkilatı oluşturmak ve ilçe ve il kongrelerimizi bu şekilde tamamlayıp 2019 yılında yapılacak yerel ve genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmaktır” dedi.
Muzaffer Aslan, İl Başkanlığına atanmasının ardından kendisini telefonla arayarak memnuniyetlerini belirtip kutlayan herkese teşekkür etti.
24. Dönemde TBMM İçişleri Komisyonu üyeliğinde yapan ve AK Parti’de Seçim İşleri, Teşkilat ve İl Başkanlığı görevlerini de üstlenen Muzaffer Aslan, milletvekilliği görevini tamamlamasının ardından yerleştiği Ankara’da bir gurup avukat arkadaşı ile birlikte hukuk bürosu açmıştı.
1968’de Kırşehir’de doğdu. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kendi şirketinde yönetici olarak çalıştı. AK Parti’de Seçim İşleri, Teşkilat ve il Başkanlığı görevlerinde bulundu. İngilizce ve Arapça bilen Aslan evli ve 1 çocuk babası.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak şehrimizin sevilen esnaflarından Hikmet Aslan’ın oğlu, Hayri Aslan’ın kardeşi olan Muzaffer Aslan’a Ak Parti İl Başkanlığı görevinde de başarılar diliyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .