Kırşehir, AHİKA yönetimini ağırladı

Kırşehir, AHİKA yönetimini ağırladı

24.10.2017

AHİKA’nın Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de yapıldı. Ahiler Kalkınma Ajansı’nın aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye […]

AHİKA’nın Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de yapıldı. Ahiler Kalkınma Ajansı’nın aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda, Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, toplantının gündemine ilişkin kurul üyelerini bilgilendirdi.
AHİKA tarafından Eylül ayında gerçekleştirilen önemli faaliyetlerin başında Kapadokya Mobil Tanıtım Tırı olduğunu ve bu kapsamında 14 farklı ilde gerçekleştirilen 19 farklı etkinlikte Kapadokya Bölgesi’nin etkin tanıtımının gerçekleştirildiğini aktaran AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, AB destekli “Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” projesi tamamlandığı bilgisini verdi.
Önemli gelişmelerden bir tanesinin Türk Marka ve Patent Kurumu ile imzalanan protokol doğrultusunda, AHİKA Yatırım Destek Ofislerinin aynı zamanda Bilgi-Doküman Merkezi olduğunu vurgulayarak, Kırıkkale’de ajans tarafından MTA ve Kırıkkale İl Özel İdaresi işbirliğinde gerçekleştirilen Jeolojik ve Jeofizik Etüt Çalışmasının da tamamlandığını açıklayan AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Yine geçtiğimiz dönemde; yapım aşamasında olan Discover Cappadocia web sitesi tamamlanarak www.discovercappadocia.com web adresinde test yayınına başlamış ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğinde Niğde 1.Elma Çalıştayı düzenlenmiştir. Bu çalışmaların yanı sıra eğitim faaliyetleri de devam etmiştir. Bu kapsamda Aksaray, Niğde ve Kırıkkale illerinde Milli Eğitim Bakanlığı personellerine yönelik Proje Yazma Eğitimleri (PCM), Aksaray ve Kırşehir illerinde kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi, Aksaray ilinde 2 adet Girişimcilik Eğitimi ve Kırıkkale ilinde KOBİ’lere yönelik Kurumsallaşma ve Markalaşma Eğitimleri verilmiştir” şeklinde konuştu.
Eylül ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda, 2017 Yılı Mali Destek Programları görüşülürken, 2017 yılında ajans tarafından sağlanacak mali destek programlarının hazırlanan bölge planındaki önceliklerin de dikkate alınarak belirlenmesi gerektiği belirtildi.
Toplantı önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek çalışmaların görüşülmesiyle devam etti. Bu çalışmalar arasında Türkiye Kore Büyükelçiliği ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde 15 Koreli basın mensubunun katılımı ile gerçekleştirilecek Fam Trip organizasyonu, China International Travel Markt-CITM 2017 fuarına katılım, World Travel Market London 2017 fuarına katılım, EIF 2017 Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılım yer alıyor.
Ajans tarafından TR71 Bölgesinde yer alan illerde paydaşlara yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin devam edeceği açıklandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .