KIRŞEHİR AFETE HAZIR

KIRŞEHİR AFETE HAZIR

07.08.2017

AFAD Müdürlüğü bünyesinde olası bir afeti yönetecek Afet Yönetim Merkezi hizmete girdi…

Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce kurulan Afet Yönetim Merkezi, tanıtıldı.
İl AFAD Müdürlüğü binası içerisinde bulunan Afet Yönetim Merkezi ile ilgili bilgiler veren Vali Necati Şentürk, “İnşallah böyle bir durumla karşılaşmayız, ama ilimizde meydana gelen bütün afet ve acil durumlar bu merkezden yürütülecek” dedi.
Yaşanabilecek her türlü doğal afete zamanında ulaşılmasında, donanımlı ekipmana ve elemana sahip Afet Yönetim Merkezi kurulmasının çok önemli olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Afet Yönetim Merkezine uydu televizyonu, telsiz ve 112 çağrılarını da kapsayan vidyowall sistemi kuruldu. Kurulan bu çoklu görüntü sistemi ile ülkemiz genelinde ve ilimizde meydana gelebilecek depremler, meteorolojik olaylar ve bunların bilgileri 7 gün 24 saat esasına göre anında takip edilebilecek. Ayrıca, bir deprem anında haberleşme ağı çöküyor. Bu sistemde, internet gitse bile Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca ilimize tahsis edilen ve TURKSAT’a bağlı olan uydu aracılığı ile internet kesintisiz devam edecek. Bu merkezin faaliyete geçmesi ile birlikte İl AFAD Müdürlüğümüzün imkân ve kabiliyetleri arttırılmıştır. İl Özel İdaresi kaynakları kullanılarak oluşturulan ve son derece modern olan bu Afet Yönetim Merkezinin başarılı çalışmalara imza atacağına eminim” şeklinde konuştu.
Program, Vali Necati Şentürk’ün Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan’dan sistem hakkında bilgiler alması ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .